dieta gersona
fot. pexels.com

W dobieraniu odpowiedniej diety szukamy przede wszystkim szybkiego i skutecznego sposobu na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Jednakże to dotyczy wyłącznie osób zdrowych, a osoby chore szukają często diety, która pomoże im w walce z chorobą, a także zbudowaniu dobrego samopoczucia. Taką dietą jest właśnie dieta Gersona, która pomaga w walce z rakiem! Zobacz o co w niej chodzi.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-gersona-zasady-wskazania-i-efekty/

Terapia

Max Gerson to niemiecki lekarz oraz naukowiec, który twierdził, że choroba nowotworowa to wynik zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, a także niedobór składników odżywczych. Wówczas to organizm jest stopniowo niszczony oraz podlega autodestrukcji. Chcąc wspierać walkę z tymi efektami opracował specjalistyczną dietę, którą nazywa się jego nazwiskiem. Pomaga ona dostarczyć organizmowi odpowiednie składniki odżywcze, dzięki którym organizm będzie miał siłę do walki z chorobą.

Zwolennicy tej terapii twierdzą, że jest to metoda oczyszczania organizmu, a także świetny sposób na ochronę przed różnymi chorobami cywilizacyjnymi, do grona których należy cukrzyca, zawał serca oraz nowotwory.

Dieta

Ta dieta zakłada spożywanie świeżych soków, które przygotowuje się z ekologicznych owoców oraz warzyw. Składniki, które znajdują się w takich sokach mają za zadanie odżywienie organizmy, a także pozbycie się wszelkich szkodliwych substancji oraz toksyn, które w nim się znajdują.

Dieta trwa sześć tygodni, w tym czasie powinno się codziennie spożywać 13 porcji soków z marchwi, jabłek, zielonych liści. Sok spożywa się małymi łykami, mieszając w ustach ze śliną, bardzo powoli. W tej diecie rezygnuje się również ze soli, białego cukry, mąki, kawy, herbaty, orzechów, kakao oraz mleka. Nie ma w niej również miejsca na produkty wysoko przetworzone, a także z dodatkiem wszelkich polepszaczy smaku oraz konserwantów. Na diecie również nie spożywa się mięsa oraz produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie wolno również spożywać niektórych warzyw i owoców, np.: jagód, ananasa, awokado, ogórków i surowego szpinaku.

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/dieta-jesienna-o-co-chodzi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here