Dieta kapuściana

Każdy marzy o tym aby być szczupłym i pięknie wyglądać. Ile osób borykających się z nadwagą oszukuje metody, jak pozbyć się zbędnych kilogramów. Jedną z popularnych diet jest tak zwana dieta prezydencka czyli dieta kapuściana. Jej podstawowym składnikiem jest zupa kapuściana i co ciekawe można ją jeść bez żadnych ograniczeń. Jeżeli jesteście zainteresowani tym jak wygląda dokładnie dieta kapuściana, jak długo można ją stosować oraz co na tej diecie się je, to serdecznie zapraszamy do dalszego czytania.

Dieta kapuściana zwana jest dietą prezydencką ponieważ zyskała na popularności dzięki Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. Dieta również nazywana jest dieta Kwaśniewskiego. Dzięki temu, że można jeść bez ograniczeń to będąc na tej diecie zawsze jesteśmy syci. Wynika to, z tego faktu, że jeżeli tylko poczujemy głód możemy sobie nałożyć porcję zupy.

Jeżeli znudzi nam się jedzenie samej zupy kapuścianej, to możemy dla urozmaicenia diety dołożyć sobie niewielkiej ilości owoców. Ważne jest, aby nie jeść bananów oraz warzyw strączkowych. Diety możemy sobie również uatrakcyjnić spożywając produkty mleczne, chude mięso oraz ryż. Ważnym elementem podczas odchudzania jest picie odpowiedniej ilości wody. Powinno się pić minimum 2 l wody dziennie. Podczas stosowania diety kapuścianej zabronione jest spożywanie alkoholu, cukrów oraz tłuszczów zwierzęcych oraz nie wolno jeść czerwonego mięsa.

Efekty diety kapuścianej

Do głównych cech diety kapuścianej zaliczyć należy fakt, że reguluje ona pracę naszego układu pokarmowego. Dzięki temu oczyszcza się on a przy okazji oczyszczają się jelita. Warto również jest zauważyć, że dieta kapuściana działa moczopędnie. Założeniem diety jest stosowanie jej nie dłużej niż 7 dni, po upływie tego czasu warto jest przejść na inną dietę, które również ma obniżoną ilość kalorii. Dobrze sprawdzam się diety 1000 lub 1500 kalorii. Pomimo, że na początku perspektywa jedzenia przez cały tydzień jednej zupy wydaje się bardzo mało atrakcyjna, to jeżeli jednak Pomyślimy o tym, że podczas takiej diety możemy zrzucić nawet kilka kilogramów, to już perspektywa jedzenia zupy robi się znacznie milsza.

Bilans diety

Jak każda dieta, taki dieta kapuściana, aby zagwarantować nam jak najwyższe korzyści powinna być odpowiednio zbilansowana. Często jest tak, że nie chcemy lub nie możemy odwiedzić dietetyka, aby odpowiednio dobrał nam i zbilansowane pożywienie. Warto jest jednak znaleźć sobie chociaż porady dietetyka online. Dzięki dostępowi do takich programów będziemy mogli sobie zbilansować samodzielnie odpowiednio wszystkie mikro elementy niezbędne dla naszego organizmu. Oczywiście jak z każdą inną kobietą tak i z dietą kapuścianą nie możemy przesadzać. Działajmy myśli zasady Co za dużo to niezdrowo.

Podstawowe zasady diety kapuścianej

Cechy diety kapuścianejJeżeli już zdecydujemy się na dietę kapuścianą, to powinniśmy poznać podstawowe zasady jakimi się kierujemy podczas tej diety. Po pierwsze zupę kapuścianą możesz jeść zawsze kiedy tylko poczujesz głód. Po drugie należy pić dużo wody, mogą być również rozcieńczone soki lub herbata, kawa oczywiście bez cukru. Bardzo ważną zasadą jest to, aby jeść powoli ale do syta. Oprócz zupy warto jest jeść ugotowane lub surowe warzywa. Względnie zakazany jest alkohol, cukier, sól oraz całkowicie zabronione jest również jedzenie pieczywa.

Skutki uboczne diety kapuścianej

Dieta kapuściana dla jedna możliwość zrzucenia nawet 5 kg w ciągu jednego tygodnia. Powinniśmy pamiętać o tym, że dieta powinna trwać maksymalnie 7 dni. Wynika to z tego faktu, że ta dieta nie jest zbilansowana i należy ona do grupy mono diet, to są diety oparte tylko i wyłącznie na jednym składniku lub daniu. Jeżeli zbyt długo będziemy na takiej diecie, to bardzo szybko dojdzie do sytuacji, że będziemy mieć niedobory składników odżywczych takich jak chociażby witaminy z grupy B, żelazo czy też magnez.

Z drugiej strony dieta kapuściana jest bardzo dobrym stempel do innych diet. Pomaga ona przyśpieszyć metabolizm, oczyszcza nasz organizm i poprawia oraz reguluje trawienie oraz co bardzo ważne dobrze nawadnia organizm i dzięki temu, że dieta jest bardzo niskotłuszczowa daje odpocząć wątrobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here