jedzenie latem

Przed wakacyjnym wyjazdem zawsze staramy się bardziej zadbać o swoją dietę i sylwetkę. Wszystko jednak zmienia się w momencie, kiedy zaczyna się nasz wakacyjny wyjazd – logiczne, że podczas wyjazdu zwykle bardzo ciężko jest utrzymać nałożone sobie wcześniej rygory, zwłaszcza gdy wakacyjne kurorty kuszą lodami, goframi, frytkami i innymi pysznie pachnącymi przekąskami. Jeżeli jedziemy na długo wyczekiwany urlop, to utrzymanie diety jest praktycznie niemożliwe. Co jednak możemy zrobić, aby czuć się dobrze i tak też wyglądać.

Jak zadbać o dietę na wakacjach?

Dieta odgrywa niesamowicie ważną rolę w budowie masy mięśniowej i wpływa na nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Można powiedzieć, że bez niej nasz wysiłek, jaki włożymy w poprawę naszej sylwetki nie pomoże osiągnąć spektakularnych rezultatów. Często można usłyszeć opinię, że słowo „dieta” kojarzy się tylko z katorgą. Na szczęście osoby na diecie nie muszą jeść wyłącznie ryżu z kurczakiem i unikać wszystkich słodyczy. Zdrowa dieta może być również smaczna i o jej podstawowych zasadach warto pamiętać również na wakacjach. Wiele osób chce zrobić formę z celem pokazania doskonałej sylwetki latem, na wakacyjnym wyjeździe. Jak możemy zatem utrzymać dietę (chociażby częściowo) podczas wakacyjnego wyjazdu? Po pierwsze warto zastosować zasadę: „jedz mniej, ale częściej”. Takie podejście chroni nas przed przejadaniem się i uczucia głodu. Wyjeżdżając na wakacje nie możemy zapominać o ruchu – spalenie dodatkowych kalorii pozwala nam na zjedzenie dodatkowych kalorii, nawet z nie do końca zdrowych źródeł. W uniknięciu spożywania dodatkowych kalorii pomoże picie dużej ilości wody. Kluczowe znaczenie ma jednak zdrowy rozsądek. Będąc na wakacjach nie musimy „żałować sobie”, ponieważ kilka dni niezdrowego jedzenia nie sprawią, że nasza sylwetka stanie się o wiele gorsza. Nie warto jednak przesadzać z ilościami – zjedzenie zbyt dużej ilości niezdrowego jedzenia wpłynie przede wszystkim na nasze samopoczucie i będziemy czuć się znacznie gorzej.

O czym jeszcze warto pamiętać będąc na wakacjach?

Ważną wskazówką, którą musimy się podzielić, jest unikanie słodkich napojów na urlopie. Dostarczają one naszemu organizmowi nie tylko płynów, ale przede wszystkim cukrów, które gwałtownie podnoszą stężenie glukozy we krwi. Warto również spróbować pilnować tego, żeby ostatni posiłek zjadać około 2-3 godziny przed snem, nawet jeżeli wieczór będzie spędzony w grupie osób pijących alkohol. Z drugiej strony, jeżeli nawet w czasie wakacji nie uda nam się zapanować nad swoim apetytem, po powrocie do domu znów można skorzystać z diety (wybierając np. dietę pudełkową, którą oferuje catering dietetyczny Mysłowice ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here