Jak skutecznie oczyścić organizm

Przed rozpoczęciem zdrowszego stylu życia, zanim przejdziemy na właściwą dietę, warto rozważyć przygotowanie się do tego poprzez detoks. Dieta oczyszczająca 3-dniowa będzie do tego idealna. Pozwoli nam oczyścić organizm ze wszystkich nagromadzonych w nim toksyn, nadmiaru wody oraz złogów pokarmowych. Dzięki temu łatwiej będzie nam wejść w dietę i szybciej zobaczymy jej efekty. Na czym polega takie oczyszczanie i jak się do niego przygotować?

Dieta oczyszczająca 3 dniowa – zasady

Chociaż mechanizm całej kuracji opiera się na piciu soków, trzeba pamiętać o kilku zasadach, których przestrzeganie zagwarantuje nam prawidłowe oczyszczenie organizmu. Dieta oczyszczająca 3-dniowa polega na zastąpieniu każdego posiłku w ciągu dnia sokiem. Są to soki warzywno-owocowe, z których jedne mają więcej warzyw, a drugie owoców. Ważne, aby pić je w określonej kolejności – soki owocowe, które zawierają dużo cukrów naturalnie występujących w owocach, należy pić od rana do południa. Dzięki temu dostarczymy sobie niezbędną dla pracy mózgu energię. Po południu i pod wieczór należy pić soki warzywne, które tych cukrów zawierają mniej, więc unikniemy zbyt dużej ilości energii przed snem. Podczas detoksu trzeba pamiętać o spożywaniu dużej ilości wody i herbat ziołowych, aby odpowiednio nawodnić organizm. Kawa, czarna herbata, alkohol i inne używki mogą osłabić działanie kuracji, dlatego na czas jej trwania należy z nich zrezygnować.

Dieta oczyszczająca 3 dniowa – przygotowanie

Ponieważ kuracja detoksykująca polega na spożywaniu mało kalorycznych posiłków, powinno się do niej stopniowo przyzwyczajać organizm. Drastyczne przejście z normalnie przez nas prowadzonego stylu życia, może być dla organizmu szokiem. Mimo że w sokach występują naturalne cukry, nie są one zbyt kaloryczne, dlatego podczas diety oczyszczającej 3 dniowej bez wcześniejszego przygotowania, możemy zacząć odczuwać gorsze samopoczucie, nadmierne zmęczenie lub napady silnego głodu. Aby tego uniknąć, dwa tygodnie przed detoksem warto już ograniczyć spożywanie tłustych, ciężkich posiłków oraz słodyczy, a wprowadzić w ich miejsce koktajle owocowo-warzywne. Dla zapewnienia jeszcze większego bezpieczeństwa, dietę oczyszczającą 3 dniową można przeprowadzić w weekend – dzięki temu będziemy mieli dużo więcej czasu na odpoczynek i regenerację organizmu, co znacząco wpłynie na jakość i efektywność przeprowadzanego przez nas detoksu. Dietetycy są zgodni co do bezpieczeństwa takiej kuracji, dlatego nie musimy się niczego obawiać i śmiało możemy stosować ten rodzaj detoksu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here