Znieczulenie Wand w gabinecie stomatologicznym

Wizyta w gabinecie dentystycznym to dla wielu osób sytuacja rodem z koszmaru. Z jednej strony ludzie boją się bólu podczas leczenia, lecz z drugiej zdają sobie sprawę, że nawet znieczulenie może okazać się bolesne. The Wand to nowa technologia, dzięki której wrażliwi pacjenci mogą odetchnąć z ulgą.

Znieczulenie komputerowe a tradycyjne

Znieczulenie komputerowe The Wand to coraz częściej używana technologia rozwijająca się już od ponad 10 lat. Określenie „komputerowe” może mylnie wskazywać na cudowne ustąpienie bólu rodem z filmów science fiction ale w rzeczywistości jest to po prostu nowa forma robienia zastrzyku. W tym wypadku rękę dentysty zastępuje maszyna, która wykazuje się dużo większą precyzją i delikatnością niż najbardziej uważny lekarz. Przy znieczuleniu komputerowym nie używa się tradycyjnej strzykawki, tylko maszyny z aplikatorem przypominającym długopis.

W momencie robienia tradycyjnego zastrzyku dentysta ręcznie wprowadza substancję znieczulającą nie mając jednocześnie pewności w jakim tempie płyn rozchodzi się po tkankach. Pacjent może odczuwać uczucie rozpierania, które powoduje dodatkowy ból. Ponadto dentysta może nie trafić w kanał żuchwy co powoduje jedynie częściowe działanie znieczulenia, przez co należy wykonać kolejny zastrzyk.

Właśnie te dwa problemy, z którymi na co dzień spotykają się stomatolodzy, zostały przezwyciężone przez technologię The Wand. Maszyna, do której podpięta jest igła ma czujnik wskazujący ilość substancji, którą należy wstrzyknąć w danym momencie. Czujniki The Wand wskazują czy anestetyk jest podawany we właściwym miejscu żuchwy zapewniając skuteczne pozbycie się bólu. Dentysta po raz pierwszy z czystym sumieniem może zagwarantować pacjentowi, że nie będzie bolało. W Lublinie można usłyszeć to zbawienne zdanie w gabinecie Ideal Med.

Zalety znieczulenia komputerowego

Większość pacjentów przyznaje, że podczas otrzymywania znieczulenia komputerowego odczuwała dużo mniejszy stres i dyskomfort. Również po zabiegu dentystycznym poziom zadowolenia wzrastał, gdyż znieczulenie The Wand jest mniej inwazyjne, za to bardziej precyzyjne. Pacjenci nie odczuwają zdrętwienia połowy żuchwy, jak ma to miejsce przy zwykłym zastrzyku. Anestezja komputerowa nie narusza tkanek dziąsła, które przy normalnym znieczuleniu są rozpychane i powodują ból.

Dodatkowym atutem są stosunkowo niskie koszty znieczulenia. Znieczulenie The Wand jest co prawda droższe niż to tradycyjne, ale dla wielu osób komfort i pewność, że ból podczas zabiegu się nie pojawi jest rzeczą bezcenną. Choć z pewnością istnieją pacjenci, którym niestraszne jest borowanie, zawsze warto mieć w ofercie opcję dla osób mniej odpornych. Zwłaszcza mając na uwadze fakt, że jest to zdecydowana większość pacjentów.

Znieczulenie The Wand w Lublinie?

Technologia The Wand jest polecana przez stomatologów i pacjentów. Coraz więcej przychodni dentystycznych w Lublinie i okolicach decyduje się zamienić strzykawki na komputer. Jednym z gabinetów proponujących to nowoczesne rozwiązanie na naszym terenie jest Ideal Med znajdujący się przy ulicy Chodźki 13 w Lublinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here