Balkoniki rehabilitacyjne

W obecnych czasach przykładamy bardzo dużą uwagę do tego, by zapewnić osobom niepełnosprawnym komfort życia porównywalny do tego, jakim mogą cieszyć się osoby w pełni sprawne. Rynek medyczny odpowiada na to wyzwanie, proponując akcesoria ułatwiające codzienne funkcjonowanie osób z różnego typu ograniczeniami ruchowymi. W wielu przypadkach zastosowanie drobnej pomocy w znacznym stopniu zmienia jakość codziennej egzystencji.

Balkoniki rehabilitacyjne – pomoc w przemieszczaniu się

Osoby mające problemy z przemieszczaniem się doceniają używanie balkoników rehabilitacyjnych, zamiast klasycznych kul łokciowych czy lasek. Balkoniki – https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/balkoniki-chodziki-laski-i-kule-do-chodzenia/balkoniki-podporki-inwalidzkie/  są bardziej wygodne i bezpieczne do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych, zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Współczesne balkoniki są lekkie i łatwe w obsłudze. Istnieje kilka ich wersji, które można dopasować do konkretnych potrzeb pacjenta. Powszechnie znana jest wersja krocząca, która cechuje się wysoką stabilnością, ale wymaga podnoszenia balkonika podczas wykonywania każdego kolejnego kroku. Łatwiejsza w codziennej eksploatacji, acz wymagająca nieco większej sprawności, jest wersja z kółkami, zamontowanymi na przednich nogach balkonika. Wówczas osoba niepełnosprawna musi jedynie lekko unieść konstrukcję, by wykonać krok. Specjalnie dla osób, które mają problemy z wstawaniem z pozycji siedzącej, zaprojektowano balkoniki z obniżonymi uchwytami. Po wstaniu z miejsca można korzystać z nich tak samo, jak z klasycznego balkonika kroczącego.

Podpórki Inwalidzkie – mobilność w domu i poza nim

Rozwinięciem koncepcji balkonika rehabilitacyjnego są podpórki inwalidzkie, z których można korzystać zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Podpórki https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/balkoniki-chodziki-laski-i-kule-do-chodzenia/podporki-inwalidzkie/ to czterokołowe konstrukcje oparte na lekkim stelażu, wyposażone w hamulce ręczne. Niektóre modele wyposażone są w zintegrowane siedzisko, z którego można skorzystać po zablokowaniu hamulców. Często podpórki posiadają także zintegrowaną torbę do przewożenia niewielkich przedmiotów lub zakupów. Bogaty wybór podpórek pozwala na optymalny ich dobór do potrzeb i możliwości ruchowych pacjenta. Istnieją zarówno proste modele, stworzone z myślą o pokonywaniu niewielkich dystansów jak i bardziej zaawansowane konstrukcje ze wzmocnionymi kołami, gotowe na intensywną eksploatację.

Chwytaki – akcesoria pomocne przy codziennych czynnościach

Te sprytne urządzenia mogą w znacznym stopniu odmienić życie osób mających trudności z przemieszczaniem się. Ich prosta konstrukcja opiera się na wykorzystaniu rurki teleskopowej oraz mechanizmu chwytającego, uruchamianego poprzez naciśnięcie dźwigni dłonią. Chwytaki https://galeriazdrowia.pl/produkt/chwytak-z-magnesem-59cm/ są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala dostosować je do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Są lekkie i wygodne, dzięki czemu stanowią pomoc przy podnoszeniu przedmiotów z podłogi, obsłudze wszelkiego rodzaju przełączników czy przycisków (np. włączników świateł), a nawet zdejmowaniu przedmiotów z półek czy podnoszeniu cięższych przedmiotów (np. szklanek) ze stołu. Niektóre chwytaki wyposażone są w dodatkowe udogodnienia, takie jak specjalne haki do ściągania ubrań z wieszaków czy też magnes, za pomocą którego można łatwo przenosić metalowe rzeczy, bez konieczności precyzyjnego chwytania ich szczypcami. Chwytaki pozwalają ograniczyć wysiłek, który trzeba wkładać w wiele codziennych czynności, a także zwiększają samodzielność osoby niepełnosprawnej.

Bez wątpienia innowacje w dziedzinie akcesoriów ułatwiających życie osób niepełnosprawnych będą wciąż rozwijane i dostosowywane do coraz bardziej zróżnicowanych potrzeb. Powyższe akcesoria to tylko niektóre z przykładów narzędzi, które mają ogromny wpływ na życie osób niepełnosprawnych. Dzięki nim, osoby te mogą zyskać większą niezależność. Więcej informacji na temat akcesoriów dla osób niepełnosprawnych można znaleźć na stronie sklepu medycznego https://galeriazdrowia.pl/.

 

*******

Produkty wymienione w artykule są wyrobami medycznymi. Należy używać ich zgodnie z instrukcją używania lub etykietą. Informacje o producencie, dystrybutorze i zastosowaniu znajdują się na wskazanych w tekście stronach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here