Gdzie szukać aktualnych ofert pracy dla opiekunek seniora

Z każdym rokiem zapotrzebowanie na opiekunki seniorów wzrasta. Jest to wynikiem starzejącego się społeczeństwa, a także wzrostu jego zamożności. Najczęściej osoby do opieki poszukiwane są poza granicami naszego kraju – w Europie Zachodniej. Zobacz, w jakich dokładnie krajach opiekunki seniorów będą poszukiwane w 2024 roku.

Niemcy – podstawowy kierunek emigracji dla opiekunek seniorów

Niemcy są jednym z krajów, w których zapotrzebowanie na opiekunów seniora jest bardzo wysokie. Ze względu na starzejące się społeczeństwo i wysoki poziom życia, coraz więcej osób starszych potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach. Większość niemieckich seniorów decyduje się na opiekę domową. Oznacza ona, że opiekunka mieszka ze swoim podopiecznym i służy mu pomocą przez cały czas. Zakres jej pracy może być bardzo różny – od dotrzymywania towarzystwa osobie starszej, po pielęgnacje leżącego pacjenta. Polskie opiekunki zatrudnienie w Niemczech znajdują łatwo i szybko. Te, które chcą pracy szukać na własną rękę, korzystają z pomocy wyspecjalizowanych agencji takich jak Felizajob. Zajmują się one znalezieniem zatrudnienia, dopełnieniem formalności, a także organizacją pracy.

Norwegia – nowy kierunek emigracji zarobkowej dla opiekunek seniorów

Norwegia jest kolejnym krajem, w którym popyt na opiekunów seniora stale rośnie. Duży nacisk na wysoką jakość opieki zdrowotnej oraz społecznej sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów stale rośnie. Skandynawski rynek pracy proponuje opiekunką dobre wynagrodzenia i atrakcyjne warunki. Do Norwegii często wyjeżdżają opiekunki, które chcą świadczyć opiekę w ramach zinstytucjonalizowanych placówek np. szpitali, domów opieki itp.

kierunek emigracji dla opiekunek seniorów

Wielka Brytania – kraj o dużym wzroście seniorów

Krajem, w którym łatwo zatrudnienie znajdą opiekunki seniorów jest również Wielka Brytania. Wymieniana jest ona jako państwo, w którym zmiany demograficzne powodują, że coraz więcej osób wymaga wsparcia i pomocy w codziennych czynnościach. Te są potrzebne, mimo że na Wyspach Brytyjskich jest rozbudowany system opieki zdrowotnej. Opiekunki głównie zatrudniane są do pomocy w domu osobom samotnym.

Nie tylko Europa – gdzie jeszcze jest duże zapotrzebowanie na opiekunki seniorów?

Polskie opiekunki seniorów zatrudnienia mogą szukać również poza granicami Europy. Jest to zadanie trudniejsze, a przez to mniej popularne, ale nadal możliwe. Głównym kierunkiem emigracji jest Ameryka Północna. Wysokie zapotrzebowanie na opiekunki seniorów występuję m.in. w USA. Wsparcia w codziennych czynnościach szukają zwłaszcza osoby mieszkające samotnie lub potrzebujące specjalistycznej opieki medycznej. Zwiększone zapotrzebowanie na usługi medyczne można również zaobserwować w Kanadzie -głównie w prowincjach o wyższym odsetku ludności starszej, takich jak Ontario czy British Columbia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here