Zielona kawaWielu producentów chwali zieloną kawę oraz zawarty przez nią kwas chlorogenowy. Wielu producentów twierdzi, że zawarte w niej elementy wpływają dobrze między innymi na proces odchudzania. Oprócz pomocy podczas odchudzania dodaje ten wyciąg energii oraz ma bardzo dobry wpływ na cholesterol i potrzebujemy go utrzymać na właściwym poziomie. Dlatego warto jest wiedzieć, jaki jest wpływ zielonej kawy na nasz organizm. Wiele osób być może pod wpływem tego artykułu będzie chciało zastosować taki rodzaj suplementacji diety.

Czym jest kwas chlorogenowy ?

Zielona kawa wspomaga odchudzanie, w taki właśnie sposób wielu producentów reklamuje swoje wyroby. Warto zastanowić się nad tym, czy jest to wpływ kwasu chlorogenowego, którego bardzo dużo znajduje się w ziarnach kawy. Przeprowadzana badania sugerują, że faktycznie ten ekstrakt pomaga w pozbyciu się kilku kilogramów. Jednak wcale nie ma pewności, że udaje się to utrzymać na dłuższą metę. Badanie póki co nie dowodzą, że nie mamy na przykład do czynienia z efektem jojo.

Oczywiście jak wszystko na świecie zielona kawa ma swoich przeciwników. Wielu z nich twierdzi, że ma ona również niekorzystny wpływ na nasz organizm. Podstawowym zarzutem jest to, że może ona prowadzić do odwodnienia naszego organizmu oraz co ciekawe powodować nadprodukcję hormonów, które są odpowiedzialne za stres. Czym jest tajemniczy kwas chlorogenowy, który zawierają suplementy?

Antyoksydanty

antyoksydant pochodzenia roślinnegoJest to antyoksydant pochodzenia roślinnego. Nie ma jeszcze pewności, ale wstępnie się przyjmuje, że działa on bakteriobójczo oraz wspiera organizm w walce z wirusami i grzybami. Kwas ten znajduje się w ziarnach zielonej kawy. W procesie ich wypalania jednak jest znacząco obniżona jego zawartość.

Niewątpliwie do zalet jakie posiada ten kwas musimy zaliczyć fakt, że pozwala on zmniejszać ilość wchłanianego cukru w naszym przewodzie pokarmowym. To doprowadza do tego, że nasz organizm musi sięgać po rezerwy, które magazynuje w tłuszczu. To właśnie wpływa na skuteczność odchudzania.

Jak działa kwas chlorogenowy?

Kwas jest znany, jednak warto wiedzieć, że nie znajduje się on tylko i wyłącznie w zielonej kawie. Znajdziemy go również w innych roślinach. Izomery znajdują się między innymi w takich owocach i warzywach jak na przykład suszone śliwki, pokrzywa, głóg, owoce kakaowca, a nawet popularne ziemniaki. Oczywiście jak w każdym przypadku, gdy się sugeruje, że coś może odchudzać wiele osób zadaje sobei pytanie czy zielona kawa odchudza? Takie pytanie nie jest bezzasadne i postaram się na nie odpowiedzieć. Będzie to dość trudne, ponieważ nawet naukowcy nie do końca są zgodni z tym jak działa zielona kawa. Jednym ze spornych elementów w ocenie jest skuteczność utrzymania efektów. Powinniśmy pamiętać, że suplementy diety nie mogą stanowić jedynego źródła pokarmu. Nie będziemy w stanie nimi zastąpić niezbędnych dla nas składników odżywczych, takich, których domaga się nasz organizm i muszą one się znaleźć w diecie każdego dnia.

Według informacji jakie podają producenci suplementów, zielona kawa oprócz tego, że dodaje energii znacząco pozwala zmniejszyć cellulit oraz utrzymuje właściwy poziom cholesterolu we krwi. Dodatkowo przyśpiesza on przemianę materii oraz ogranicza łaknienie i głód. To wszystko powoduje, że zielona kawa jest dość popularna.

Kiedy nie stosować zielonej kawy?

Wiele osób decyduje się na wspieranie diety suplementami, pamiętaj jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie to konieczne będzie zastosowanie kilku zasad. Zielona kawa nie powinna być dostępna dla zbyt młodych ludzi, dla kobiet w ciąży czy też osobom chorującym na cukrzycę lub ze stwierdzonymi chorobami serca. W przypadku nadciśnienia również nie powinno się stosować wyciągu z zielonej kawy.

Gdzie jest zielona kawa?

Oczywiście powinniśmy pamiętać, że żaden środek odchudzający nie przyniesie nam efektów jeżeli nie dołożymy do tego odpowiedniej aktywności fizycznej. To podstawa skutecznego odchudzania. Aktywność fizyczna, suplement diety i odpowiednio zbilansowana dieta. Te trzy elementy dają nam szansę na skuteczne odchudzanie.

Preparaty z wyciągiem z zielnej kawy dostaniesz najczęściej w formie tabletek lub kawy rozpuszczalnej. Często dodawane są inne składniki, powodujące, że taki suplement zyskuje na atrakcyjności. Zazwyczaj dodawany jest błonnik, chrom czy też wyciąg z zielonej herbaty.

Suplementy

Kwas można znaleźć również w kapusłkach. Co prawda często one się różnią się co nieco składem i nie są tylko ekstraktem z wyciągu z zielonej kawy. Często dodane są do nich inne ziarna. Możemy również zakupić suplementy, które nie posiadają kofeiny.

Warto wiedzieć, że zielona kawa i kwas chlorogenowy nie zostały jeszcze zupełnie przebadane. Co prawda testy, które się odbyły napawają optymizmem, jednak jeszcze jest stanowczo zbyt wcześnie, aby można uznać, że jest to cudowny środek na odchudzanie. Nawet jeżeli znajdzie się tak cudowny środek, to i tak będzie potrzebna aktywność fizyczna.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here