kaftanik i koszulka dla niemowlaka

Podczas przygotowań do przywitania na świecie nowego członka rodziny, rodzic nie powinien zapomnieć o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest pierwsza wyprawka niemowlęca.
Oprócz zakupu odpowiedniego wózka, łóżeczka i wszystkich innych niezbędnych akcesoriów dla malucha, należy również pamiętać o ubrankach dla niemowlaka. Jakie kaftaniki i koszulki niemowlęce wybrać?

Kaftanik niemowlęcy – co to takiego?

Kaftaniki niemowlęce bardzo często znajdują się w wyprawce dla niemowlaka. Co kryje się pod tą nazwą?Kaftanik to nic innego, jak rodzaj koszulki z długim rękawem. Zakładany jest maluchowi bezpośrednio na ciało. Rodzajów kaftaników jest kilka, zazwyczaj różnią się od siebie sposobem zapięcia oraz zakładania.

Klasyczna wersja zakładana jest jak typowa rozpinana koszulka, następnie zawiązywane są z boku na troczki. Następna wersja posiada zakładkę, które jest zapinana na napy przy szyi dziecka. Są również kaftaniki, które mają zapięcia z nap, które biegną przez środek po całości, od góry do dołu.

Który model wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji rodziców dziecka. Każdy rodzaj kaftaniku ma swoje zalety i wady. Na przykład kaftanik, który jest wiązany z boku, jest krytykowany za to, że sznureczki które się zawiązuje, często się plączą. Z kolei kaftanik, który zapinany jest na jedną napę, gdy założymy śpioszki mogą się podwijać, nie jest wygodne dla malucha.

Kaftaniki i koszulki niemowlęce

Koszulki niemowlęce – czy warto kupić?

Koszulki to najczęściej występujące w sklepach ubranka niemowlęce. Koszulki mają swoich zwolenników, jak i przeciwników. Niektórzy rodzice narzekają, że koszulka podwija się u malucha. Przez co nie są zbyt wygodne dla niego. Lepszym rozwiązaniem jest nałożenie takiej koszulki na body.

Kaftaniki i koszulki niemowlęce – jakość materiału

Kaftaniki i koszulki niemowlęce powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów wysokiej jakości. Najczęściej wybierane są wersje bawełniane. Bawełna jest jednym z najlepszych materiałów dla dzieci. Jest przewiewna, przyjemna i mila w dotyku. Dodatkowo nie drażni skóry niemowlaka. Nie wywołuje alergii. Wybierając kaftaniki i koszulki dla niemowląt postawmy na takie, które w składzie mają minimum 80-90% bawełny.

Przeczytaj też: http://www.miss-fit.pl/czapki-i-rekawiczki-niemowlece-jakie-warto-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here