dzieci
fot. pexels.com

Czas spędzany z maluchami w domu nie musi być nudny. Jednym ze sposobów, aby nie było nudy jest zorganizowanie dzieciom atrakcyjnych dla nich zabaw. Zobacz, w co można grać z dziećmi i zainspiruj się sposobami na wspólne spędzanie czasu!

Zobacz też: http://jegoego.pl/rozne-gry-dla-dzieci/

Gry gotowe vs gry ręcznie robione

Jedną z możliwości jest gra w gry gotowe, zakupione w sklepie. Jeśli w domu jest dużo takich gier to z pewnością czas przeznaczony na zagranie w każdą z nich będzie stosunkowo dłuższy. Jeśli jednak gier gotowych nie ma w domu zbyt dużej kolekcji – wówczas śmiało można przygotować swoje gry. Te można również opracować, gdy gotowych gier jest dużo, ponieważ samo przygotowywanie i wymyślanie gier jest już pewną formą zabawy. 

Gry edukacyjne

Najlepsze gry dla dzieci to te, które z jednej strony zapewniają rozrywkę, a z drugiej uczą. Dzieci najlepiej chłoną wiedzę, która jest przekazywana w formie zabawy. Warto więc sięgać po te gry, którą uczą przez zabawy. Dzięki temu czas jest wykorzystany na dwa sposoby – dziecko uczy się i zdobywa nowe umiejętności, a z drugiej miło spędza czas.

Jak wspólnie z dziećmi spędzać czas w domu?

  • Wspólne gotowanie – to sprawdzi się wówczas, gdy dzieci są niejadkami, wspólne gotowanie sprawia, że dziecko chętniej zje posiłek, ponieważ samo w jakimś stopniu je przygotowało. Gotowanie można połączyć z zabawą na zgadywanie produktów spożywczych. Wystarczy zasłonić oczy i próbować produktów, a następnie zgadywać, co się zjadło.
  • Sesja zdjęciowa – to zabawa zdecydowanie na pół dnia. Wybierz z dziećmi ubrania i przebrania, które lubią najbardziej. Następnie przygotujcie mini studio fotograficzne i róbcie sobie wzajemnie zdjęcia. To będzie świetnie spędzony czas którego efekty będziecie wspólnie oglądać na ekranie po całej sesji. Z takiej zabawy będzie też cudowna pamiątka – zdjęcia można nie tylko obejrzeć, ale i wydrukować.
  • Kalambury –  dzieci uwielbiają wszelkie zabawy, w których trzeba zgadywać. Warto więc to wykorzystać. Razem z dzieckiem przygotuj kilkanaście karteczek, a na nich napiszcie lub narysujcie to, co później będziecie przedstawiać. Tak przygotowane karteczki schowajcie do słoika – później będziecie z niego losować. Dodatkowo na patyczkach kuchennych przygotujcie cyfry od 1-5 lub ikonki (serduszko, słońce, uśmiech), które będą pełnić rolę oceny / nagrody.
  • Podobną zabawą do tej powyżej, do której możecie wykorzystać nagrody na patyczkach, jest wasze show. Nie ma co ukrywać dzieciaki lubią prezentować talenty. Przygotujcie więc scenę, przebierzcie się i niech każdy, kto bierze udział w zabawie pokaże swój talent.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/akcesoria-spawalnicze-jak-wybrac-te-dobre/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here