Depilacja brazylijskaDepilacja intymnych części ciała daje zdecydowanie pewien komfort. Dzięki takiej depilacji, kobiety mogą czuć się pięknie, bezpiecznie i komfortowo bez względu na to, jaką obecnie mają założoną na siebie bieliznę. Oczywiście wygląd to jest jedna sprawa i jest on niezmiernie ważny, jednak depilacja miejsc intymnych to przede wszystkim lepsza higiena. Na pierwszym miejscu, jeżeli chodzi o depilację takiego rodzaju mamy depilacje nazywane brazylijską i Hollywood. Depilacja taka inaczej niż tradycyjna, usuwa całe owłosienie z okolic łonowych. W niektórych odmianach jest pozostawiony wąski pasek. Tak czy owak, większość owłosienia znika.

Co to jest depilacja brazylijska?

Zapewne wielu z was słyszało zwrot depilacja brazylijska, jednak może nie każdy wie co to jest. Już wyjaśniam. Jest to kompleksowe usunięcie owłosienia z okolicy krocza, okolicy odbytu czy też warg sromowych i pośladków. Jednym ze znaków rozpoznawczych jest pozostawienie wąskiego paska włosów usytuowanego na wzgórku łonowym. Taka „fryzura” to depilacja brazylijska. Moda jednak zmienną jest. Kobiety obecnie coraz chętniej sięgają po całkowite usunięcie owłsienia. Taki rodzaj zabiegu nazywamy depilacją Hollywood.

Jak to często bywa historia zaczyna się w sposób banalny, nazwy stają się jakby naturalne. Nie inaczej jest w tym wypadku. Usuwanie owłosienia nazwę zawdzięcza siedmiu siostrom pochodzącym z Brazylii, które w 1987 roku zaoferowały taki rodzaj depilacji w swoim salonie w Nowym Yorku. Zyskiwał on dość szybko na popularności. Depilacja bikini głębokiego jest bardzo popularna w świecie filmu i muzyki. Wynika to zapewne z prostego faktu, że celebryci często pozują w różnych kreacjach do zdjęć i tylko pozbycie się całkowicie owłosienia gwarantuje, że nic na zdjęciach nie będzie widać.

Jak się wykonuję depilację brazylijska?

czym jest depilacja brazylijskaWiemy już czym jest depilacja brazylijska, teraz czas dowiedzieć się jak to się robi. Do procesu usuwanie owłosienia używamy wosku. Przeważnie jest to wosk pszczeli. Zaletą depilacji woskiem jest to, że jest ona tańsza, z drugiej jednak strony, jest to wyrywanie włosów. Jak łatwo się domyślić do przyjemności to nie należy. Drugim sposobem na depilacje intymną jest pasta cukrowa. W przeciwieństwie do wosku nie wyrywamy włosów a pasta przenika do cebulek. Taka metoda jest naturalna, co może być bardzo dobrym rozwiązaniem dla alergików. Depilacja woskiem okolic bikini i odbytu może być bolesna. Często wynika to z faktu, że te rejony mają skórę zdecydowanie delikatniejszą. Do depilacji brazylijskiej należy się odpowiednio przygotować. Pomimo, że jest to nieprzyjemne to jednak warto się poświecić, ponieważ zazwyczaj wystarcza taki zabieg na dwa miesiące. Do tego włosy są po każdej depilacji coraz słabsze, również stają się coraz rzadsze, co powoduje, że każda kolejna depilacja będzie mniej bolesna.

Gdzie wykonać depilację brazylijską?

Depilacja brazylijska zdecydowanie wymaga odpowiedniego przygotowania. Skuteczność wykonania zabiegu zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest grubość wosku. Musi mieć on przynajmniej pół centymetra grubości. Warto pamiętać o tym, aby bezpośrednio przed zabiegiem nie używać balsamów czy też kremów. Sam proces depilacji polega na nakładaniu specjalnymi szpatułkami wosku. Jest on oczywiście rozgrzany, aby łatwiej było go rozprowadzać. Temperatura do jakiej podgrzewa się wosk to trzydzieści siedem stopni. Szpatułkami układamy warstwę, która potem jest przykryta plastrem. Następnym etapem jest energiczne zerwanie plastra wykonywane ruchem pod włos. Jak łatwo sobie wyobrazić, nie jest to najmilszy sposób na pozbycie się owłosienia, jednak jest on zdecydowanie najlepszy jeżeli chodzi o długość efektów zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania depilacji brazylijskiej

Depilacja woskiem jest dość agresywna, podczas wyrywana włosków z cebulkami może dojść do pęknięcia naczyń krwionośnych. Jeżeli ktoś ma słaba naczynia krwionośne raczej nie powinien decydować się na tego rodzaju zabieg. Jednak osoby takie nie są pozbawione możliwości skutecznej depilacji. Dla nich zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie pasta cukrowa. Warto również zrezygnować z zabiegu depilacji brazylijskiej w sytuacji gdy chorujemy na cukrzycę i przyjmujemy leki hormonalne. Również z oczywistych względów osoby z chorobami skóry powinny znaleźć sobie inny sposób.

Czy można wykona depilację brazylijską w domu?

Co prawda depilacja brazylijska jest możliwa do wykonania w domu. Musimy mieć jednak świadomość, że zabieg ten jest dość trudny, zwłaszcza gdy będziemy go wykonywać samodzielnie po raz pierwszy. Jeżeli samodzielnie się wykonuje ten zabieg można narazić się na wielki ból i również doprowadzić do niepotrzebnych podrażnień

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here