Czym zajmuje się medycyna estetyczna

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się medycyna estetyczna w Łodzi. Cechuje się szerokim spektrum działania oraz niewielką inwazyjnością zabiegów. Najczęściej wykonywane zabiegi to oczywiście korekcja zmarszczek, modelowanie policzków oraz powiększanie ust. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że medycyna estetyczna nie jest odrębną specjalizacją lekarską. Dlatego każdy lekarz, który ma prawo wykonywania zawodu może wykonywać tego typu zabiegi.

Defekty urody można bardzo łatwo poprawić przy pomocy małoinwazyjnych i bezpiecznych procedur. Planując zabieg warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej Łódź jest miastem z naprawdę dużymi możliwościami. Po zabiegu wcale nie trzeba rezygnować z codziennych aktywności. Można śmiało powiedzieć, że medycyna estetyczna jest uzupełnieniem luki pomiędzy kosmetologią a chirurgią plastyczną. Należy pamiętać, że efekty są znacznie lepsze niż w przypadku zabiegów kosmetycznych, ponieważ następuje ingerencja w głębsze warstwy skóry.

Zalety medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna ma zapewnić wysoką jakość życia ludzi zdrowych. Dlatego podejmowane są różne działania, które mają zapobiec starzeniu się skóry. Niestety każdy z nas się starzeje i nie mamy na to żadnego wpływu. Medycyna jednak rozwinęła się bardzo mocno i obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej byśmy nawet nie pomyśleli. Warto dodać, że medycyna estetyczna obejmuje nie tylko zabiegi o małoinwazyjnym stopniu działania, ale również ordynację leków, które wydawane są przez lekarza.

Poprawienie fizycznej atrakcyjności pacjenta jest najważniejszym celem medycyny estetycznej. Chirurgia plastyczna jest zdecydowanie mniej bezpieczna niż zabiegi medycyny estetycznej. Nie używa się skalpela, a wszystko przeprowadzane jest w trybie ambulatoryjnym. Oznacza to, że pacjent nie wymaga długiej rekonwalescencji i od razu po zabiegu może wrócić do wykonywania codziennych czynności. Dopuszczalne jest oczywiście znieczulenie miejscowe oraz niewielkie nakłucia i nacięcia. Warto podkreślić, że ten dział medycyny wykorzystuje przede wszystkim zdolności samoregenerujące organizmu.

Zabiegi z zakresu kosmetologii mają tylko działanie powierzchowne, dlatego ingerencja nie jest tak głęboka. Najlepiej korzystać z usług sprawdzonych i renomowanych klinik medycyny estetycznej, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wartym uwagi miejscem jest klinika medycyny estetycznej Łódź – neobeauty.pl. Odpowiednio wcześnie rozpoczęty zabieg medycyny estetycznej może zapobiec powstawaniu oznak starzenia. Dodatkowo zapewnia wzmożoną regenerację skóry i działa na nią stymulująco. Takie zabiegi jak modelowanie ust, eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych również wchodzi w zakres medycyny estetycznej.

Warto mieć na uwadze, że specjalizacja z medycyny estetycznej nie występuje w polskim systemie kształcenia. Dlatego zabieg może przeprowadzić każdy lekarz. Ważne jest jednak samodzielne dokształcanie się w tym kierunku. Dostępne są nawet podyplomowe studia dla lekarzy z zakresu medycyny estetycznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here