Alergia na zwierzęta domowe

Alergia na zwierzęta domoweWiele osób kocha zwierzaki o dla niech alergia na zwierzęta domowe to prawdziwy problem, ale to tylko jedna strona medalu. Druga sprawa jest taka, że alergia na sierść psa czy też kota może okazać się poważnym problemem i niebezpieczeństwem dla zdrowia.  Często jest tak, że osoba mająca alergię nie chce rozstawać się ze swoim ukochanym pupilem. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Jak żyć kiedy nasze kochane zwierzaki są powodem naszych problemów? Zawsze jest jakieś wyjście, należy spróbować złagodzić objawy alergii i nie pozwalać na to, aby nasz pupil spał w naszym łóżku.

Alergia na zwierzęta domowe jest często powodem naszego rozstania się z pupilem, oczywiście jest to wielki problem i tragedia dla każdego w rodzinie. Cierpią dzieci i dorośli oraz oczywiście nasze pies czy kot. Te problemy powodują, że pomimo alergii decydujemy się na mieszkanie pod jednym dachem z naszym psem. Lekarz raczej nie poleci nam abyśmy się pozbyli psa czy też kota, zwłaszcza, że niektórzy bardzo się przywiązują do swoich zwierząt. To jednak jest problemem dla lekarza. Trudno jest przeprowadzić odczulenia kiedy mamy świadomość, że pozostał problem w domu, ponieważ jest to błędne koło.

Właściwie od każdego lekarza usłyszymy, że usunięcie alergenu z naszego otoczenia jest podstawą skutecznego wprowadzenia leczenia. Podczas terapii odczulającej, w niektórych wyjątkowych sytuacjach jest dopuszczalny kontakt ze zwierzęciem, ale tylko w przypadku kiedy jest to uzasadnione wykonywanym zawodem. Jeżeli chodzi o dzieci, nie prowadzi się leczenia a ewentualnie ogranicza działanie alergii. Proces leczenia można rozpocząć po usunięciu przyczyny alergii.

Alergeny zwierzęce

Alergeny zawarte w sierści, moczu, ślinie, piórach i naskórku zwierząt są niezwykle silne, ze wszystkich znanych i zbadanych najmocniej działa na człowieka alergen koci. Warto wiedzieć, że kocie alergen utrzymuje się bardzo długo a do tego działa nawet w sytuacji, kiedy kota już dawno w pomieszczeniu nie ma. Jeżeli chodzi o psy, to tutaj sytuacja jest bardziej złożona. Częściej powodem alergii są psy, które się ślinią obficie, to one częściej wykonują alergie. Alergenne są również drobne gryzonie: chomiki, świnki morskie, myszy. Dość sporym problemem jest mocz takich drobnych gryzonii ponieważ zawiera on duże ilości białka, które to właśnie się odpowiedzialne za różnego rodzaju alergie.

Tajemnicze alergie

To w jaki sposób przebiega alergia zależne jest od różnych czynników. Wpływ na to mają między innymi takie czynniki: natężenia alergenów w otoczeniu, skażenia środowiska, nawet stanu psychicznego pacjenta.

Alergia może zaatakować nas nagle, może również rozwijać się przez długi czas. Znane medycynie są przypadki, że czai się długimi latami a i czasami się wycofuje. Kiedy decydujemy się na zwierze domowe, warto czasem wykonać sobie testy alergiczne. Takie rozwiązanie może znacznie ograniczyć nam późniejsze cierpienie, gdy będziemy musieli się pozbyć pupila. Wykonując testy musimy wiedzieć, że nawet jeżeli teraz wynik testu jest ujemny, to wcale nie oznacza, że w przyszłości coś nas nie uczuli. Jest to o tyle niewygodne, że może się okazać, że nasz nowy czworonożny przyjaciel za jakiś czas może okazać się naszym alergicznym wrogiem. Takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Jeżeli chodzi o sposoby diagnozowania alergii to zdecydowanie przyszłość należy do badań genetycznych, które na nasze szczęście postępują dość szybko. Według naukowców już całkiem niedługo będziemy w stanie za pomocą testów genetycznych określać, czy ktoś jest zagrożony alergiami. Ważną informacją dla alergików jest to, że to że jesteśmy uczuleni na pyłki, wcale nie oznacza, że jesteśmy uczuleni na sierść.

Alergik mieszka ze zwierzętami – kilka przydatnych zasad!

Jeżeli pomimo alergii zdecydowałeś się na posiadanie zwierzaka, kilkoma metodami możesz znacznie ograniczyć lub wręcz zlikwidować alergeny a co za tym idzie, pozbyć się objawów alergii.

Alergik mieszka ze zwierzętamiPierwsza sprawa to utrzymywanie porządku. Mieszkanie powinno być łatwe do sprzątania oraz powinieneś jak najczęściej zmieniać pościel, wycierać kurze, prać narzuty czy też trzepać koce i dywany. Zadbaj również o to, aby tapicerka była czysta i prana regularnie. Jeżeli odkurzasz to wybierz odkurzacz, który ma specjalne dodatkowe filtry. Kolejnym elementem jest regularne i długie wietrzenie mieszkania. Warto dość często kąpać naszego pupila. Zwierzę nie powinno spać w Twoim łóżku a jego posłanie musi być regularnie czyszczone. Te kilka zasad powinno dość znacznie ograniczyć reakcje alergiczne.

Alergia nie do końca poznana

Jeszcze jakiś czas temu uważało się, że dzieci z alergią należy chronić przd alergiami wziewnymi. Zalecało się aby dziecko wychowywane było w bardzo sterylnych warunkach i oczywiście bez obecności zwierząt domowych, nawet rybki było niedopuszczalne, ponieważ uznawano, że ich karma uczula. Obecny stan wiedzy, nie jest już tak jednoznaczny w wydawaniu osądów. Można znaleźć twierdzenia, że jeżeli dziecko przebywa od urodzin w obecności zwierząt domowych to nabiera odporności na ich alergeny. Tak więc trzeba czekać na dalsze badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here