botoks

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu staja się coraz bardziej popularne. Przeprowadzane w profesjonalnej klinice przynoszą zachwycające, długotrwałe efekty, co przekonuje kolejne pacjentki do skorzystania z nich. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/botoks-sprawdz-zabieg-toksyna-botulinowa/

Czy zabieg botoksem jest bezpieczny

Botoks to potoczna nazwa toksyny botulinowej wyodrębnianej z jadu kiełbasianego. Jej nazwa może nam się kojarzyć ze szkodliwą, trującą substancją. I jest w tym sporo racji. Toksyna botulinowa jest toksyczna, jeśli zażyjemy ja doustnie. Natomiast wykorzystana w postaci ostrzykiwań jest bezpieczna pod warunkiem, ze skorzystamy z usług doświadczonego specjalisty. Źle wykonany zabieg może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych, w skrajnych wypadkach może nawet zagrażać życiu. Nie warto więc decydować się na tańsze oferty takich zabiegów u kosmetyczek. Jest to inwazyjny zabieg, który musi być przeprowadzony pod okiem lekarza, który po pierwsze dokładnie zna anatomię naszej twarzy,  a po drugie wie, jak zareagować w razie komplikacji. Warto zaznaczyć, że zabiegi przeprowadzane w klinikach medycyny estetycznej są naprawdę bezpieczne, choć z pewnością również nieco droższe. 

Na czym polegają ostrzykiwania botoksem

Toksyna botulinowa hamuje miejscowo przewodnictwo nerwowe, powodując paraliż mięśni i ich rozluźnienie. Z tego właśnie względu stosuje się ją w miejscach, w których zmarszczki powstają na skutek częstych ruchów mięśni. Najczęściej są to więc tzw. Kurze łapki, okolice ust, zmarszczki mimiczne na czole. 

Zabieg polega na przeprowadzeniu serii kontrolowanych wstrzyknięć botoksu właśnie w miejsca powstawania zmarszczek mimicznych. Botoks minimalizuje skurcze mięśni i delikatnie wypełnia te miejsca, dzięki temu zmarszczki nie tylko się nie pogłębiają, ale również wyglądają się, stają się widocznie płytsze. Pierwsze efekty możemy zauważyć już w pierwszych dniach po zabiegu. Skóra w tych miejscach staje się widocznie jędrniejsza, napięta, zmarszczki mniej widoczne.  Efekt ten utrzymuje się z reguły około pół roku. Wtedy warto ponownie udać się do kliniki na uzupełnienie. 

Przeczytaj też: http://www.cristals.pl/marynarki-w-kratke/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here