kosmetyki wyszczuplające
fot. pexels.com

Na rynku kosmetycznym możesz znaleźć wiele kosmetyków, które służą do modelowania i wyszczuplania sylwetki. Być może nawet je stosujesz? Dziś odpowiemy na pytanie czy te kosmetyki w ogóle działają!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/modelowanie-sylwetki-zelem-czy-to-sie-oplaca/

Kosmetyki wyszczuplające

Na kosmetykach, których zadaniem jest wyszczuplanie sylwetki często można spotkać hasła – kosmetyki modelujące lub na cellulit. To głównie kremy, serum, balsamy i masła do ciała. Takie produkty zazwyczaj zaleca się stosować minimum 3 tygodnie, aby zobaczyć efekt, a wielu producentów zapewnia, że pierwsze efekty są już dostrzegalne po pierwszym użyciu takiego produktu. 

Jeśli na opakowaniu widzisz taką informację, a mianowicie, że produkt ma zadziałać już po pierwszym użyciu, to bardzo często chodzi tutaj o efekt nie tyle wizualny, co pewne odczucie. Zazwyczaj jest to efekt lekkiego mrowienia, zimna, ciepła, nabłyszczonej skóry. Tak naprawdę to są tylko odczucia, które nie mają nic wspólnego z długotrwałym efektem i taką faktyczną zmianą skóry czy sylwetki. Odczuwalne natychmiast zmiany są spowodowane odpowiednimi składnikami. Przykładowo mentol sprawia, że skóra nas mrowi, dodatek pieprzu rozgrzewa, a świetliste drobinki odbijają światło i sprawiają, że skóra prezentuje się młodziej, bardziej świeżo.

Kiedy kosmetyki wyszczuplają, a kiedy nie?

No dobrze, to teraz pojawia się pytanie czy w takim razie kosmetyki w ogóle wyszczuplają czy nie bardzo, skoro ten pierwszy efekt, jaki odczuwamy to tylko chwilowe wrażenie. Otóż, kosmetyki wyszczuplające, modelujące sylwetkę i eliminujące cellulit tak naprawdę mogą tylko wesprzeć inne działania, które wyszczuplają sylwetkę, a same w sobie nie mają takiej mocy. Jeśli uprawiasz sport, korzystasz z zabiegów zdrowotnych, zdrowo się odżywiasz to tak, wówczas takie kosmetyki wesprą twoje starania i skóra będzie zadbana, zdrowa, a sylwetka bardziej wymodelowana. Sam krem nie jest w stanie sprawić, że schudniesz. Odnosząc się jeszcze do kremów antycellulitowych to te spełniają swoją rolę wówczas, gdy zaczniesz je stosować przed pojawieniem się cellulitu (lub rozstępów), a nie gdy już masz je na skórze.

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/o-leczeniu-nieplodnosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here