Czy warto zainwestować w szczoteczki Meriden?

0
434

Trzeba jednoznacznie stwierdzić, że Meriden szczoteczki, to naprawdę niezwykle ciekawe produkty przeznaczone do higieny jamy ustnej. Takie właśnie szczoteczki stanowią połączenie wielowiekowej tradycji, jak również innowacyjnej technologi. To wszystko sprawia, że obecnie są one niezwykle popularne. Zatem, warto wiedzieć jak właściwie działają tego typu szczoteczki i czy rzeczywiście warto się na nie zdecydować.

Meriden szczoteczki – na czym polega ich działanie?

Szczoteczki, jakie oferuje firma Meriden, to szczoteczki soniczne, których działanie sprowadza się do wytwarzania fal dźwiękowych, które mają dokładnie ustalone natężenie. Te właśnie fale są wytwarzane przez miniaturowy generator, jaki znajduje się głównie w szczoteczce. Dzięki takim wysokim częstotliwościom, fale mają właściwości bakteriobójcze. Włosie szczoteczki jest w stanie wykonać ponad 30 tysięcy ruchów na minutę. Najnowsze Meriden szczoteczki są w stanie wykonać nawet 60 tysięcy ruchów na minutę. Jeżeli porównamy to z działaniem szczoteczki elektrycznej, która wykonuje około 8 tysięcy obrotów, to widać że szczoteczki foniczne działają zdecydowanie lepiej. Szybkość, z jaką jest w stanie poruszać się szczoteczka podczas oczyszczania zębów, nie przesądza jednakże o jego efektach. Ponadto, fale dźwiękowe nie tylko wprawiają w ruch włókna szczoteczki, ale też docierają również na odległość 4 mm od włókna, dzięki czemu wprawione w ruch są cząsteczki śliny, razem z pastą, która się w nich znajduje. To właśnie zjawisko nazywane jest kawitację. W takim wypadku powstają mikrobąbeflki, które usuwają bakterie oraz osad nazębny, dzięki czemu czemu zęby są zdecydowanie lepiej wyczyszczone szczególnie w miejscach ciężko dostępnych, przede wszystkim w przestrzeniach międzyzębowych i od wewnętrznej strony jamy ustnej.

Dlaczego właściwie warto zacząć stosować Meriden szczoteczki?

Wiele osób podczas wyboru szczoteczki do zębów kieruje się tylko ceną, a więc wybierają te manualne rozwiązania. Warto jednakże wiedzieć, że usuniecie negatywnych skutków działania takich właśnie szczoteczek, może kosztować zdecydowanie więcej niż zakup szczoteczek Meriden, które znacznie ułatwią zadbanie o piękny uśmiech. Dbanie o niego zajmie dzięki tym szczoteczkom tylko kilka minut dziennie, a przy tym nie będziemy musieli martwić się naruszeniem dziąseł. Tego typu szczoteczka zatem znacznie oszczędza nam czas, ale ma też wiele innych zalet, które sprawiają, że wyróżnia się ona na tle pozostałych szczoteczek do zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here