Dieta koktajlowa

Jeżeli poszukujesz sposobu na zresetowanie swojego ciała, to właśnie od tego jest dieta koktajlowa. Nosi ona nazwę body reset. Założenia diety opierają się na piciu pożywnych koktajli, co pozwala skutecznie zrzucić kilogramy a jednocześnie nie odczuwamy go to. Dieta w głównej mierze opiera się o zmiksowane warzywa oraz owoce. Autorem diety jest Harley Pasternak, który zawodowo zajmował się dietetyka oraz był trenerem. Według jego teorii nasz organizm jest jak komputer i od czasu do czasu, aby zacząć lepiej funkcjonować trzeba nasz organizm zrestartować.

Dieta koktajlowa oprócz tego, że potrafi poprawić metabolizm to również wpływa na inne elementy naszego życia. Dzięki stosowaniu diety koktajlowej zauważyły prawą jakości naszego snu oraz z całą pewnością zauważyły poprawę wygląd naszej skóry. Do tego odchodzą problemy związane ze złym trawieniem. Dieta koktajlowa zawiera bardzo wiele pożądanych przez nasz organizm mikroelementów takich jak antyoksydanty czy też składniki mineralne oraz duże ilości błonnika. Oprócz zbawiennego wpływu na bieżące funkcjonowanie organizmu, dieta koktajlowa pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy.

Zasady diety koktajlowej

Dieta koktajlowa podzielona jest na etapy. Trwa ona 15 dni i składa się z trzech 5 dniowych etapów. Każdy kolejny etap to mniej koktajli a w zamian dochodzą nam inne dania.

W pierwszym etapie diety koktajlowej głównym posiłkiem są trzy koktajle dziennie. Można oznaczyć je kolorami jest to biały, czerwony oraz zielony. Dla koktajlu białego podstawą Bazą będzie mleko albo jogurt grecki, Dzięki temu mamy produkty bogate i dostarczające nam dużo białka i wapnia. Jest to w naszej diecie prosiłem jaki jemy na śniadanie.

Drugim rodzajem są koktajle czerwone. W ich składzie znajdziemy bardzo wiele owoców, które są bogate w antyoksydanty i pomagają w walce z wolnymi rodnikami. Jeżeli chodzi o kolor czerwony warto również pamiętać o warzywach w tym kolorze. To między innymi czerwona papryka jaki buraki. Jednak to właśnie owoce powinny być głównym składnikiem dania czerwonego. Koktajl czerwony w tej diecie jest przygotowany jako lunch.

Ostatnim kolorem jest kolor zielony, który jest naszą kolacją. Zielone koktajle oparte są o warzywa. Oprócz tych trzech koktajli możemy pozwolić sobie na dwie przekąski, które dostarczą nam do 200 kalorii.

Zasady diety koktajlowej

Kolejny etap diety koktajlowe

Drugi etap diety koktajlowej to już pewne zmiany. Na śniadanie spożywamy biały koktajl oraz zielony na kolację. Na obiad możemy już sobie pozwolić na sałatkę z kurczakiem czy też jakieś pożywne zupy. Warto jest zadbać oto, aby zupy nie miały w składzie ani śmietany ani mąki. Bardzo dobrym pomysły na obiad W drugim etapie diety koktajlowej będą gotowane ryby i inne owoce morza.

Ostatni etap diety koktajlowej

Wchodzimy już z oczyszczaniem naszego organizmu i jego resetowaniem na ostatnią prostą. Na tym etapie koktajlem zastępujemy już tylko śniadanie. Pozostałe posiłki jemy już normalnie.

Co można jeść na diecie koktajlowej?

Jak wiadomo składnikiem dla koktajlów są warzywa i owoce, to i naturalnym wskazaniem będzie żeby jeść owoce i warzywa. Bardzo ważny jest, aby szukać takich owoców gdzie znajdziemy w nich bardzo wiele witamin. Do takich owoców zaliczymy jabłka, banany, awokado, winogron, Jagody czy też gruszki i wiśnie. Jeżeli chodzi o warzywach to warto jeść buraki, czerwoną paprykę oraz szpinak i pomidory. Dieta koktajlowa jak każda inna ma pewne swoje ograniczenia i do osiągnięcia jak najlepszego celu musimy wykazać się samozaparcie. Jeżeli jemy inne posiłki niż koktajle to zwracajmy uwagę na ilości ziemniaków czy też pieczywa.

Kto skorzysta z diety koktajlowej?

Dieta koktajlowa będzie idealnym rozwiązaniem, dla każdej osoby która marzy o tym aby zrzucić zbędne kilogramy. Jednak pamiętajmy o tym, że sama dieta, to często jest zbyt mało. Warto jest do tego dołożyć aktywność fizyczną. Wiele osób sądzi, że musi chodzić na siłownię i ćwiczyć godzinami, a to nie jest prawda. Wystarczą regularne spacery i już jest to dla naszego organizmu wydatek kaloryczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here