Dlaczego przeszczep włosów jest tak popularnym zabiegiem medycyny estetycznej

Sprawdźmy, z czego wynika duża liczba pacjentów, zgłaszających się do klinik na przeszczep włosów. Czy to faktycznie dobre rozwiązanie w przypadku łysienia?

Łysienie to częsty i poważny problem

Jedną z przyczyn, dla której tak często w klinikach medycyny estetycznej wykonuje się na transplantację włosów, jest skala problemu, jakim jest łysienie. Dotyka ono osób w każdym wieku, mężczyzn i kobiet, niezależnie od wieku, rasy, kraju pochodzenia oraz statusu społecznego i majątkowego. Często cierpią na nie również celebryci, modelki czy aktorki światowej sławy, dla których wygląd oraz fryzura mają kluczowe znaczenie w karierze.

Należy przy tym pamiętać, że nieestetyczny wygląd to jedynie wierzchołek góry lodowej. Osoby zmagające się z łysieniem w poszukiwaniu pomocy trafiają nie tylko do internisty, dermatologa i trychologa, ale bardzo często również do psychologa. To problem, który potrafi uprzykrzyć codzienne aktywności, utrudnia pracę, szczególnie osób, które na co dzień mają kontakt z ludźmi, stresuje, a także komplikuje relacje społeczne i towarzyskie. Prześwity i coraz głębiej zarysowane zakola mogą być nie tylko źródłem kompleksów, obniżonej samooceny, ale nawet depresji.

Bezpieczeństwo i skuteczność przeszczepu włosów

Drugą kwestią, o której trzeba powiedzieć, jest fakt, że zabieg ten należy do bezpiecznych, mało inwazyjnych, a jego efekty są spektakularne. To jedyna tak skuteczna metoda odzyskania swojej fryzury. Na rynku dostępne są peruki, toppery, ale korzystanie z nich nie jest bezproblemowe. Przeszczep włosów gwarantuje Ci spokój ducha niezależnie od sytuacji. Nie musisz się zastanawiać, czy będzie Ci wygodnie, czy możesz pójść na basen, czy peruka w pewnym momencie się nie przesunie, albo czy ktoś nie domyśli się, że włosy nie są Twoje. Efekty po przeszczepie są całkowicie naturalne i co istotne – trwałe. Choć zabieg wiąże się z niemałym wydatkiem, trzeba pamiętać, że jest on jednorazowy. Włosy zastępcze co jakiś czas trzeba wymieniać, a za te dobrej jakości, naturalne zapłacimy kilka tysięcy złotych. Niektóre kliniki wychodząc naprzeciw swoim pacjentom, oferują kredytowanie swojej usługi i za zabieg można zapłacić w ratach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here