kolano

Wielu osobom, zwłaszcza młodym i prowadzącym umiarkowanie aktywny tryb życia, może wydawać się, że problemy z kolanami ich nie dotyczą oraz, że wystąpienie urazu kolana jest mało prawdopodobne. Nic bardziej mylnego! Staw kolanowy jest  jednym z najbardziej skomplikowanych mechanizmów w ludzkim organizmie i dlatego też jest najbardziej narażony na uszkodzenia. Do urazu kolana może dojść na skutek złego stąpnięcia, nadwyrężenia kolana czy przypadkowego urazu. Jeżeli już dojdzie do takiego wypadku, należy niezwłocznie podjąć zdecydowane kroki. Najlepiej zgłosić się do wykwalifikowanych lekarzy, doświadczonych w zakresie chirurgii kolana. Jedną z najnowocześniejszych metod leczenia w trybie natychmiastowym jest wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej. Dowiedz się jak fibryna bogatopłytkowa pomaga w leczeniu urazów kolana i przekonaj się na czym polega zabieg. Czytaj dalej i bądź świadomym pacjentem!     

Czym jest fibryna bogatopłytkowa? 

Fibryna bogatopłytkowa, nazywana w skrócie IPRF, od angielskiej nazwy Injectable Platelet Rich Fibrin, należy wraz z autologicznym osoczem bogatopłytkowym do grupy krwiopochodnych materiałów autologicznych, które pozyskiwane są z krwi własnej pacjenta, w celu przyspieszenia leczenia urazów kolana. 

Fibryna bogatopłytkowa wykazuje cały szereg korzystnych właściwości, głównie przez to, iż te ten koncentrat płytkowy przyspiesza proces tworzenia się nowych naczyń krwionośnych oraz przyspiesza budowę nowych komórek w obrębie organizmu. Do najważniejszych właściwości fibryny bogatopłytkowej należą: przyspieszanie gojenia się ran, szybsza regeneracja mięśni, ścięgien i więzadeł oraz szybsza regeneracja tkanek chrzęstnej i kostnej. 

Wszystko to jest możliwe dzięki uwalnianiu się podczas zabiegu z fibryną bogatopłytkową czynników wzrostu, które odpowiedzialne są za stymulację replikacji komórkowej, tworzenie naczyń oraz pobudzenie metabolizmu. Dzięki zastosowaniu zabiegu z fibryną bogatopłytkową pacjent szybciej odczuje zmniejszenie dolegliwości bólowych w obrębie chorego kolana oraz prędzej wróci do pełnej sprawności fizycznej.

Zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia pacjenta, ponieważ do procedury wykorzystuje się materiał własny pacjenta, wobec czego nie ma ryzyka wystąpienia infekcji, bądź reakcji alergicznej. Pojedyncza procedura trwa około 50 minut i wykonuje się ją bez konieczności usypiania pacjenta do zabiegu. 

Jeżeli szukasz odpowiedniej placówki ortopedii i rehabilitacji, która doskonale zna się na najróżniejszych chorobach kolana i leczy pacjentów przy wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu chirurgii kolana, koniecznie sprawdź: https://chirurgia-kolana.pl/leczenie-zachowawcze/fibryna-bogatoplytkowa-i-prf-keymed-in-vivo.. Wykwalifikowana kadra z Chirurgii Kolana przez lata wypracowała najwyższe standardy w zakresie rozpoznawania oraz leczenia chorób kolana, co skutkuje stosowaniem u pacjentów najnowocześniejszych metod leczenia, takich jak chociażby zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej. 

Klinika Chirurgii Kolana, to miejsce gdzie wykonasz między innymi zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej z gwarancją najlepszej opieki medycznej oraz otrzymasz optymalne wyniki leczenia w możliwie najkrótszym czasie. Dodatkowo, na stronie internetowej placówki znajdziesz wiele przydatnych informacji dotyczących stawu kolanowego i sposobów jego leczenia, w tym filmy edukacyjne i praktyczne informacje, umieszczone w zakładce „dla pacjenta”. Zadbaj o zdrowie swoich kolan już dziś i nie zwlekaj z podjęciem niezbędnego leczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here