Jak wybrać odpowiednią końcówkę do szczoteczki Oral-B?

0
1121

Użytkownicy elektrycznych i sonicznych modeli szczoteczek do mycia zębów mogą wybierać pomiędzy wieloma typami końcówek charakteryzujących się różnymi właściwościami. Podstawowe końcówki Oral-B sprawdzą się podczas codziennych zabiegów higienicznych, ale w sprzedaży znajdziemy również ich specjalne wersje dedykowane osobom noszącym aparaty ortodontyczne, z implantami czy mostami oraz wiele innych. Jak wybrać tę właściwą?

Codzienna pielęgnacja zębów i dziąseł

Jeśli nie borykasz się z większymi problemami stomatologicznymi, nie nosisz aparatu, nie masz implantów, korony czy mostu, do codziennej pielęgnacji zębów możesz wybrać podstawową końcówkę Oral-B z serii Cross Action czy Precision Clean. To standardowe główki pasujące do wielu modeli szczoteczek elektrycznych tej marki, przeznaczone do codziennego mycia zębów, usuwające z ich powierzchni drobne osady i płytkę nazębną. Gdy dodatkowo zależy Ci na wybieleniu zębów, usunięciu z ich powierzchni nieestetycznych przebarwień od kawy czy papierosów, dobrym wyborem będą końcówki Oral-B z serii 3D White. W oczyszczaniu miejsc trudnodostępnych, w tym szczelin międzyzębowych, powinny pomóc główki z luźnym włosiem stosowane w modelach z serii Floss Action. To dobry wybór dla osób z ciasno osadzonymi zębami, które nie lubią stosowania klasycznych nici dentystycznych.

Główki do zadań specjalnych

Gdy nosisz aparat nazębny, masz implanty, most lub koronę, miejsce typowej główki powinna zająć jej specjalna wersja. Przykładem takiego sprzętu są końcówki Oral-B z serii Interspace i Ortho. Ich specyficzna konstrukcja ułatwia pielęgnację miejsc trudnodostępnych, jednocześnie chroni przed szybkim uszkodzeniem główki i nie przyczynia się do powstawania nieprzyjemnych podrażnień dziąseł. Dla osób z nadwrażliwością dziąseł polecanym wyborem będzie końcówka Oral-B z serii Sensitive. Jej miękkie włosie nie powoduje dodatkowych podrażnień i jest doskonałym wyborem dla osób z odsłoniętymi szyjkami zębowymi i nadwrażliwością. Takie główki mogą być stosowane przy stanach zapalnych dziąseł, również w początkowej fazie paradontozy.

Wymienną końcówkę Oral-B zawsze dobieramy pod kątem indywidualnych potrzeb stomatologicznych oraz rodzaju używanej przez siebie szczoteczki do zębów. Warto pamiętać, że tradycyjne szczoteczki elektryczne wymagają innego typu końcówek niż szczoteczki soniczne. Pamiętaj również, że zalecany czas użytkowania końcówki to około 3 miesiące. Jeśli jednak wcześniej zauważysz zużycie włosia, nie zwlekaj z wymianą. Zużyta końcówka gorzej chroni przed płytką nazębną, próchnicą i chorobami dziąseł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here