Kilka porad przed zakupem kolekcjonerskich nasionek marihuany

Kolekcjonerskie nasiona marihuany możesz kupić w wielu miejscach. Znajdziesz zarówno sklepy stacjonarne jak i internetowe, zajmujące się dystrybucją nasion kolekcjonerskich. Wiele z nich współpracuje z międzynarodowymi firmami dostarczającymi profesjonalnie wyselekcjonowane nasiona. Ponadto, każdego roku pojawiają się nowe, atrakcyjne krzyżówki, które zyskują sobie grono nowych odbiorców. Poniżej udzielamy kilku porad skierowanych do osób planujących zakup swoich pierwszych kolekcjonerskich nasionek.

Kolekcjonerskie nasiona cannabis – jak się zabrać za ich zakup?

Wybór nasion marihuany nie należy do najłatwiejszych. Znajdziesz wiele rozmaitych odmian, które różnią się zarówno pochodzeniem, sposobem uzyskania, jak i właściwościami wyrastającej z nich rośliny. Niektóre zostały wzbogacone o delikatne aromaty – na przykład cukierkowe, owocowe lub kwiatowe. Inne natomiast gwarantują, że wyrastająca z nich roślina będzie mieć nawet 3 metry wysokości. Oczywiście, również odmiany wyjątkowo małe (np. przeznaczone do hodowania w domowych grow-boxach) również są dostępne.

Dlatego zakup kolekcjonerskich nasionek warto rozpocząć od ustalenia – do czego właściwie będą ci one potrzebne. Czego oczekujesz od samej rośliny, jakie powinna posiadać właściwości fizyczne, aromatyczne i smakowe?

Podstawowy podział – nasionka sativa i indica

Nasiona konopi można w dużym uogólnieniu podzielić na dwie – lub nawet trzy – kategorie. Są to nasiona sativa oraz indica, a także odmiany pośrednie, łączące elementy obu. Czym się różnią? W zasadzie można powiedzieć, że jest to podział podstawowy, który dotyczy sposobu oddziaływania wyrastającej z nasion rośliny.

Nasiona sativa gwarantują, że powstająca z nich roślina będzie źródłem przyjemnych, euforycznych i aktywizujących doznań. Sativa to wybór osób, które lubią aktywny sposób spędzania wolnego czasu, lubią delektować się suszem w gronie znajomych lub po prostu nie przepadają za typową dla indici „zamułą”.

Odmiany indica powodują odmienne, lecz również przyjemne doznania. Przede wszystkim – relaksuje, rozluźnia i sprzyja wykonywaniu różnych aktywności niewymagających wysiłku. Czynności najczęściej podejmowane po spaleniu suszu indica to – oglądanie telewizji i filmów, surfowanie po internecie, czytanie literatury i słuchanie muzyki. Są to odmiany głęboko uwrażliwiające na odbiór sztuk pięknych i powieściowych fabuł.

Odmiany nasionek łączące cechy sativa i indica gwarantują, że powstająca z nich roślina będzie posiadać cechy obu odmian.

Gdzie kupować kolekcjonerskie nasiona marihuany?

Nasiona marihuany możesz kupić bez wychodzenia z domu. Polecamy zwłaszcza ofertę TanieSianie, w której znajdują się rozmaite wersje nasionek kolekcjonerskich. Znajdziesz zarówno odmiany klasyczne, jak i bardziej „eksperymentalne” krzyżówki. Jak podaje źródło TanieSianie, nasiona warto zamawiać w porcjach przynajmniej 2 sztuk, co gwarantuje większe powodzenie hodowlane. Nawet jeśli jedno nasionko ulegnie uszkodzeniu, pozostałe wciąż będzie nadawać się do kolekcjonerskiego użytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here