Pampersy dla dorosłych – kiedy i jak je stosować?

Pampersy dla dorosłych, a także majtki chłonne i pieluchomajtki to doskonałe rozwiązanie przy problemach z nietrzymaniem moczu, z którymi często borykają się zwłaszcza osoby starsze. Pampersy dla dorosłych i inne środki chłonne pozwalają na codzienne funkcjonowanie bez obawy o nieprzyjemny zapach i stres związany z możliwością przeciekania. Zapewniają też uczucie suchości i świeżości, chroniąc skórę przed podrażnieniami. Stosowane na noc pampersy dla dorosłych pozwalają uniknąć problemu przemoczenia pościeli i materaca.

Kiedy stosuje się pampersy dla dorosłych?

Pampersy dla dorosłych to nieoceniona pomoc dla osób starszych, które cierpią na problem nietrzymania moczu. Zakładane na dzień pozwalają im w miarę normalnie funkcjonować. Wiele osób borykających się z problemem nietrzymania moczu wstydzi się wychodzić z domu, w obawie przed przykrym zapachem czy mimowolnymi plamami moczu na odzieży. Nietrzymanie moczu to wstydliwa i bardzo utrudniająca życie dolegliwość, która ma wpływ także na psychikę pacjenta. Zaczyna on unikać kontaktów z innymi ludźmi, a zwykłe wyjście do sklepu staje się dla niego poważnym wyzwaniem. Do tego dochodzi stres związany z bezwiednym popuszczaniem lub oddawaniem moczu podczas snu, co sprawia, że pojawiają się kłopoty z zasypianiem i zdrowym snem.

Pampersy dla dorosłych to doskonałe rozwiązanie tych problemów. Można nosić je w ciągu dnia oraz zakładać na noc. Są na tyle chłonne, że przyjmą całkiem sporą ilość moczu, chroniąc przed przeciekaniem i brzydkim zapachem. Na noc można zastosować albo pampersy, albo pieluchomajtki dla dorosłych, które mają jeszcze większą chłonność. Osoby z mniej nasiloną dolegliwością nietrzymania moczu mogą wybrać majtki chłonne, które nosi się jak zwykłą bieliznę.

Czy nietrzymanie moczu można leczyć?

Problem nietrzymania moczu jest jak najbardziej możliwy do wyleczenia, szczególnie jeśli jego podstawową przyczyną jest osłabienie mięśni Kegla. Stosuje się wówczas specjalne ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy oraz – w razie potrzeby – środki farmakologiczne lub zabieg chirurgiczny. Niemniej jednak efekty ćwiczeń i farmakoterapii nie są widoczne od razu; trzeba na nie cierpliwie poczekać, stosując się do zaleceń lekarza. Niektórzy pacjenci w podeszłym wieku nie są też w stanie wykonywać ćwiczeń, a środki farmakologiczne nie rozwiązują problemu w ich przypadku w stu procentach. Wówczas z pomocą takim osobom przychodzi możliwość zastosowania pampersów dla dorosłych lub pieluchomajtek. Warto też mieć na uwadze fakt, że środki chłonne stosowane w przypadku nietrzymania moczu mogą być refundowane przez NFZ – wystarczy otrzymać od lekarza zaświadczenie o konieczności regularnego stosowania pampersów lub pieluchomajtek dla dorosłych.

Jak stosować pampersy dla dorosłych i pieluchomajtki?

Pampersy dla dorosłych stosuje się jak zwykłe pieluchy. Pieluchomajtki mają  pas biodrowy i specjalne rzepy, pozwalające je umocować tak, by się nie zsuwały. Zakładanie i zdejmowanie pampersów dla dorosłych oraz pieluchomajtek jest bardzo proste, a specjalny system chłonny zapobiega wydostawaniu się płynu na zewnątrz. Pieluchomajtki i pampersy dla dorosłych dostępne są w różnych rozmiarach, tak więc można je optymalnie dostosować do potrzeb danego pacjenta. Nie ma wówczas obaw, że ochrona się przemieści lub że mocz wydostanie się na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here