Włosy przesuszają się m.in. pod wpływem słońca czy wiatru
fot. Pixabay.com

To, w jaki sposób dbamy o włosy, zależy przede wszystkim od ich rodzaju. Gdy jednak wiemy już, że w naszym przypadku mamy do czynienia z suchymi włosami, warto przyłożyć się do codziennej pielęgnacji. Tylko w ten sposób odzyskają one blask i witalność. 

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/jak-pielegnowac-suche-wlosy/

Co powoduje, że włosy są suche?

Jeśli myślimy o sebum na skórze głowy, kojarzy się ono nam głównie z nadmierną produkcją i łojotokiem. Tymczasem zaburzenie produkcji sebum może też dotyczyć jego zahamowania. W ten sposób skóra głowy staje się przesuszona, a włosy łamliwe i pozbawione blasku. Taki wpływ na fryzurę mają czynniki atmosferyczne: wiatr, słońce, suche powietrze, silny mróz. Te są od nas niezależne. Ale taki stan rzeczy może także wynikać z nieodpowiedniej diety, ubogiej w składniki odżywcze, witaminy i minerały. Jeśli do tego jeszcze dorzucimy nieodpowiednią, niedostosowaną do rodzaju włosów pielęgnację i nadmierną stylizację, kłopoty z suchymi włosami mamy murowane.

Co zrobić, aby skutecznie pielęgnować suche włosy?

Zacznijmy od tego, co najprostsze, a jednocześnie najbardziej wymagające zmiany. Dieta – to od niej powinniśmy zacząć dbanie o fryzurę. Zdrowa, pełna białka, węglowodanów złożonych, dobrych tłuszczów, witamin i minerałów to dla nas olbrzymia szansa na poprawę kondycji włosów. Ponadto nie zapominajmy o piciu wody. Dwa litry dziennie to nasze minimum, które pozytywnie wpłynie nie tylko na włosy, lecz na całe ciało.

Warto również ograniczyć do niezbędnego minimum suszenie, prostowanie i kręcenie na lokówce. Pamiętajcie, że wysokie temperatury bardzo niszczą włosy i narażają je na nadmierne wypadanie, łamliwość i przesuszenie.

Nawilżenie i odżywianie włosa to kolejne kroki, które powinniśmy przedsięwziąć. Pomogą w tym drogeryjne maseczki witaminowe, które wygładzą łuskę włosa. Ale można również wykorzystać domowe sposoby.

Zacznijmy od najprostszego – maseczka z jogurtu naturalnego (200 ml) i oliwy z oliwek (2 łyżki). Mieszamy składniki na gładką masę, nakładamy na wilgotne włosy, spłukujemy po 15 minutach. Stosowanie dwa razy w tygodniu wystarczy, aby nawilżyć i odżywić włosy.

Inna metoda to olejowanie włosów. Do tego wykorzystać możemy olej kokosowy, rycynowy lub arganowy. Taki olejek wcieramy we włosy suche. Możemy dodać też kilka kropel do wody i w tak przygotowanej mieszance zanurzyć włosy na kilka minut.

Zobacz też: http://cialomarzen.pl/estrogen-hormon-ktory-dba-o-kondycje-wlosow-kobiety-w-ciazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here