Poradnik zimowego biegacza

Poradnik zimowego biegaczaKiedy zmieniają się pory roku, wielu biegaczy udaje się w sen zimowy. Jednak z właściwym nastawieniem, właściwym sprzętem tej zimy możesz wejść na szczyt i zyskać przewagę nad tymi, którzy wybiorą odpoczynek poza sezonem.

Bieganie w zimie może być trudne. Gdy pogoda nie jest idealna, wychodzenie z ciepłego domu może być ostatnią rzeczą, którą ktoś chce zrobić. Następnym razem, gdy pomyślisz, czy biegać, ponieważ jest za zimno, przypomnij sobie o tym:

Każdy bieg, który wykonasz zimą, jest wart dwóch letnich biegów.

Dzieje się tak, ponieważ nie tylko zyskujesz przewagę siły, ale prawdopodobnie ktoś, kogo spotkasz podczas wyścigu, zdecydował, że pogoda nie jest dla nich dzisiaj odpowiednia do biegania, sto stawia cię o krok do przodu.

Innym najczęstszym powodem, dla którego ludzie nie biegają w zimie, jest to, że myślą, że chłód w biegu sprawi że zachorują. Badania pokazują coś przeciwnego. Aktywność w miesiącach zimowych pomaga zapobiegać chorobie. To, co może spowodować zachorowanie, to niewłaściwe ubranie na zimową pogodę, gdzie odpowiedni sprzęt jest tak ważny dla prawidłowych treningów w zimie.

Rodzaje ubrań:

Odporne na wiatr

Jak sama nazwa wskazuje, wiatroodporne materiały do ​​biegania zapewniają warstwę ochronną przed zimnem. Jest to szczególnie wygodne na otwartych, szerokich obszarach, gdy wieje zimny wiatr.

Odporny na deszcz

Nazwa znów mówi sama za siebie. Nasz strój jest wodoodporny w kluczowych obszarach, które wymagają ochrony podczas biegu.

Śnieg

Sprzęt ten zwykle zawiera pewne rodzaje warstw termicznych lub izolowanych, które są na ogół również odporne na wiatr i deszcz. Ten rodzaj sprzętu jest przeznaczony dla najbardziej aktywnych biegaczy zimowych, którzy nie pozwolą, aby cokolwiek stanęło im na drodze, aby wyjść z drzwi i pobiegać.

Buty zimowe do wyboru

Bieganie po śnieguPodobnie jak w przypadku dresów, twoje adidasy muszą być odporne na warunki atmosferyczne i muszą spełniać pewne warunki. Najważniejszą cechą jest wodoodporność, ponieważ bieganie przez deszcz i śnieg może szybko spowodować, że buty będą cięższe i będzie nam również zimno w stopy. Przyczepność to kolejna ważna rzecz, której należy szukać w zimowych butach do biegania.

Bieganie po śniegu

Bieganie po śniegu, podobnie jak bieganie po plaży, okazało się jednym z najlepszych ćwiczeń biegowych, które zwiększają ogólną wydajność biegania. Wynika to z dodatkowych 20% potrzebnych do biegu z lekko zatopionej pozycji początkowej, a twoje kostki muszą kopać nieco głębiej niż zwykle, aby znaleźć i utrzymać tę idealną pozycję do biegu. Tak więc, jeśli słabe kostki lub kontuzje są częste, to bieganie w zimie może być jedną z najlepszych metod, aby uzyskać dodatkową siłę.

5 PYTAŃ DOTYCZĄCYCH biegania zimą

Czy lepiej / gorzej jest biegać w chłodne dni?

Przy odpowiednim sposobie biegu, bieganie w chłodne dni jest takie samo, jak bieganie w każdą inną pogodę. Jedyną komplikacją jest to, że zimne, suche powietrze może wpływać na oddychanie, więc gdy temperatura na zewnątrz wynosi poniżej 4 stopni Celsjusza, najlepiej zakryj usta maską lub szalikiem, aby stworzyć barierę dla ciepłego powietrza.

Czy na zimno spalasz więcej kalorii?

Spalasz nieco więcej kalorii na zimno, jednak niewiele. Dzieje się tak przez dreszcze, które występują, gdy niektóre części ciała mogą nie być wystarczająco chronione przed zimnem, ale znowu, jest to tylko niewielka różnica w stosunku do tego, ile kalorii spalasz zwykle podczas biegu.

Co zrobić, gdy podczas treningu robi się za zimno?

Jeśli jesteś uwięziony na mrozie, najważniejsze jest, aby znaleźć się gdzieś z dala od wiatru i nie zmoknąć. Stamtąd, jeśli biegniesz w niebezpiecznym klimacie, zawsze zabierz ze sobą telefon, abyś mógł wezwać pomoc, a przynajmniej powiadomić kogoś innego, dokąd zmierzasz, zanim wybierzesz się w ekstremalne warunki pogodowe.

Czy potrzebuję tyle wody, gdy biegam na zimno?

Mało znanym faktem jest to, że gdy biegniesz na mrozie, powietrze wokół ciebie jest suche (pomimo śniegu). Aby zapobiec problemom z oddychaniem, powinieneś pić więcej wody podczas biegania w zimie, niż myślisz, aby utrzymać wilgotność dróg oddechowych i jamy ustnej.

Co robić po biegu zimowym

Gratulacje! Zrobiłeś to, jesteś po zimowym biegu. Co teraz? Najpierw zdejmij mokre ubranie, ponieważ może to prowadzić do znacznego obniżenia temperatury ciała po biegu. Rozbierz się, weź ciepły prysznic, jeśli jest ci zimno lub w razie potrzeby, a następnie wróć, wyczyść buty i sprzęt biegowy i wysusz je w ciepłym miejscu lub włóż do prania.

Jeśli masz wstrząs proteinowy, zastąp zimną wodę (lub mleko) ciepłą wodą. Ciepły płyn jest w rzeczywistości wchłaniany przez ciało szybciej niż zimny i ma podwójny efekt, pomagając poczuć się normalnie. Zwykle zaleca się również w zimie zwiększenie poziomu witaminy C i żelaza, na przykład picie soku pomarańczowego lub jedzenie owoców cytrusowych (witaminy C) oraz czerwonego mięsa, fasoli lub jaj (żelazo), ponieważ pomaga to dodatkowo zapobiegać potencjalnym chorobom podniósł tam.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here