Tomografia komputerowa

Szalejąca na całym świecie, w tym również w Polsce pandemia koronawirusa jest czasem szczególnie trudnym zarówno dla lekarzy jak i pacjentów. Podczas, gdy cała służba medyczna zmaga się z ogromnym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim obywatelom, pacjenci, którzy oczekiwali w i tak już długich kolejkach na wykonanie badania diagnostycznego czy zabiegu, są obecnie w nienajlepszej sytuacji. Kolejki oczekujących wydłużyły się przez ostatnie miesiące kilkakrotnie, co spowodowało, że duże grono pacjentów nie doczekało się swojego badania, na przykład tomografii komputerowej w planowanym terminie.

Co robić, kiedy trzeba się udać na tomografię komputerową, jednak dostanie się do danej placówki nie jest takie proste, ze względu na obostrzenia epidemiczne? Warto zapoznać się z ofertą wyspecjalizowanych placówek diagnostyki obrazowej, które działają w tych trudnych czasach, przychodząc z pomocą pacjentom z najróżniejszymi problemami. Dowiedz się kto i w jakich przypadkach powinien udać się jak najszybciej na tomografię komputerową i sprawdź, w których placówkach wykonasz to badanie bez długiego oczekiwania w kolejkach. Dowiedz się więcej na ten temat już dzisiaj! 

Tomografia komputerowa – czym jest i kto powinien wykonać to badanie? 

Tomografia komputerowa, w skrócie nazywana badaniem TK, jest procedurą medyczną w ramach której wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie. Jednakże, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii w aparatach do tomografii komputerowej, dawka promieniowania, na którą pacjent narażony jest podczas badania jest absolutnie minimalna. Wobec tego, nie należy bać się tomografii komputerowej, ani obawiać się nadmiernego napromieniowania. Dzięki tomografii komputerowej możliwe jest przeanalizowanie wielu różnych struktur ludzkiego organizmu pod wieloma kątami. Badaniu można poddać różne obszary ciała. 

Na tomografię komputerową powinni przede wszystkim udać się pacjenci z potrzebą wykonania diagnostyki urazów, z podejrzeniem chorób onkologicznych oraz Ci, u których zachodzi nagły przypadek zagrożenia życia. Na tomografię komputerową można udać się zarówno po otrzymaniu skierowania od lekarza jak i prywatnie, jeżeli pacjent czuje, że ma uzasadnione powody do poddania się badaniu. 

Jak przygotować się do tomografii komputerowej? 

Przed przystąpieniem do tomografii komputerowej nie należy nic jeść przez 6 godzin przed badaniem oraz pić na 3 godziny przed. Fakt ten należy potwierdzić w rejestracji, przed udaniem się do gabinetu. Na badanie należy zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, wśród których powinien znaleźć się dowód osobisty, skierowanie na badanie (jeżeli będzie ono wykonywane na Narodowy Fundusz Zdrowia) oraz wyniki wcześniejszych badań. Sama tomografia komputerowa trwa około 30 minut. Na czas badania nie trzeba zdejmować ubrań, ważne jednak by ściągnąć biżuterię, okulary i inne akcesoria, które mogą wpłynąć na wynik badania.

Jeżeli szukasz placówki diagnostyki obrazowej, w której bez problemu wykonasz swoją tomografię komputerową, koniecznie odwiedź: https://tomma.com.pl/pracownia/pracownia-rezonansu-magnetycznego-w-poznaniu/. Placówki Tomma działają na terenie całej Polski, dlatego teraz bez problemu umówisz się na badanie tomografii komputerowej w swojej najbliższej okolicy. Dlaczego warto udać się na tomografię komputerową do Tomma? Ponieważ pracujący tam specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu tego typu badań, a sprzęt na którym pracują jest najnowocześniejszy w całej Polsce i najbardziej zaawansowany technicznie. Co więcej, w placówkach Tomma masz możliwość wyboru, czy chcesz wykonać tomografię komputerową prywatnie czy na podstawie skierowania, na Narodowy Fundusz Zdrowia. Zaufaj najwyższej jakości obrazowania w placówkach Tomma oraz najlepiej wykwalifikowanej kadrze medycznej. Przekonaj się, że wykonanie tomografii komputerowej nawet w tych trudnych czasach, w których obecnie się znajdujemy, wcale nie musi być skomplikowane. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here