Bóle głowy

Prawie każdy człowiek zna uczucie bólu głowy. Po prostu czujemy ból, gdy następuje podrażnienie struktur wrażliwych na ból w obrębie głowy. Przyczyny bólów głowy są różnorodne i nie zawsze łatwo sobie z nimi poradzić.

Dlaczego boli głowa?

Wiele osób cierpi na tę dolegliwość regularnie. Psychiczne i zawodowe obciążenia, zanieczyszczenie środowiska spalinami i ozonem, natłok informacji, jak również napięcie mięśni pleców i szyi mogą powodować bóle głowy. Czasami nawet zmiana pogody może być przyczyną tych dolegliwości.

Dokuczliwa migrena

Gdy pojawiają się nawracające, długotrwałe bóle głowy, trzeba skonsultować się z lekarzem.

Fakty o migrenie:

  • Towarzyszą jej nadwrażliwość na bodźce zewnętrzne (najczęściej nudności, wymioty, często fotofobia – nadwrażliwość na światło i fonofobia – nadwrażliwość na dźwięki).
  • Ból nasila normalna aktywność ruchowa, obejmująca ruchy głowy.
  • Migrena występuje trzy razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.
  • Chory może odczuwać niepokój, drażliwość, wrażliwość na zapachy już kilkanaście godzin, a nawet dni przez atakiem bólu głowy.
  • Często budzimy się z bólem głowy, który stopniowo narasta. Ból jest pulsujący, ale może być tępy lub rozsadzający. Najczęściej obejmuje on połowę głowy (z reguły okolice czoła, skroni, oczu). Atak może trwać nawet 2-3 dni.
  • Częstość napadów jest indywidualna – od kilku w roku nawet po dwa w tygodniu.

Skuteczna pomoc w migrenach

  • W przypadku migreny pomogą ćwiczenia relaksacyjne, masaże, akupunktura.
  • Ważne jest unikanie stresujących sytuacji, nadmiernego wysiłku fizycznego i hałasu oraz prowadzenie regularnego trybu życia.
  • Warto zwracać uwagę na jadłospis i unikać produktów, które mogą przyczynić się do wystąpienia ataku migreny. Oto one: czekolada, kakao, ser żółty, orzechy, jaja, pomidory, cytrusy, czerwone wino. Warto ograniczyć ilość wypijanej kawy i czarnej herbaty.

Przy ponawiających się bólach głowy i częstym zażywaniu tabletek przeciwbólowych nasz organizm jest narażony na ryzykowystąpienia działań niepożądanych – mogą pojawić się problemy żołądkowe, zwiększa się obciążenie nerek.

Alternatywa dla tradycyjnych leków

Terapia bólów za pomocą nowoczesnych leków homeopatycznych jest o wiele lepiej tolerowana i bezpieczna. Ma to szczególne znaczenie przy stosowaniu leku przez dłuższy czas.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/leczsiezdrowo.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here