Jak leczyć przeziębienie u dzieci?

0
1858

Kiedy nasze dziecko jest w początkowym stadium choroby nie musimy od razu stawać z nim w kolejce do lekarza. Możemy samodzielnie je wyleczyć, stosując leki i metody, które są bezpieczne i naprawdę skuteczne.

Możemy zastosować sprawdzone leki, których sami używamy. Dziecku należy podać wówczas połowę dawki np. pół tabletki. Przestrzegamy jedynie przed podawaniem leków takich jak: Polopiryna i Aspiryna, które zawierają niezmiernie szkodliwy dla organizmu maluchów związek chemiczny – kwas acetylosalicylowy.

Ważne, by dopasować rodzaj leku do wieku dziecka. Dla niemowlaków najlepsze będą czopki i syropy. Starsze dzieci mogą natomiast przyjmować tabletki. Bądźmy przy nich podczas ich połykania i pilnujmy, by się nie zakrztusiły.

Jeżeli Twoje dziecko ma wysoką gorączkę lub boli go brzuch przez dłuższy czas – wezwij koniecznie lekarza. Są to poważne dolegliwości, których nie powinniśmy samemu leczyć i bagatelizować!

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala18/domains/leczsiezdrowo.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here