Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka jest też nazywany zespołem kanału nadgarstka. Objawia się częstym drętwieniem palców i nadgarstka z czasem przeradzając się w uporczywy ból.

Najczęstsze przyczyny choroby zespołu cieśni nadgarstka
Do najczęstszej przyczyny schorzenia nadgarstka należy stan chorobowy, który powstaje poprzez długotrwały ucisk nerwu pośrodkowego. Kolejną przyczyną jest obrzęk zapalny nerwu oraz reumatoidalne zapalenie stawów, na które zaczyna chorować coraz więcej osób. Do grupy osób najbardziej narażonych na zachorowanie zaliczają się między innymi sekretarki oraz osoby, których głównym zadaniem jest praca przy komputerze. Dosyć często również choroba ta dotyka kobiety w ciąży.

Jak leczyć zespół cieśni nadgarstka?
Jedną z najskuteczniejszych i zarazem najczęściej stosowaną metodą, gdy leczenie farmakologiczne nie daje efektu, jest endoskopowe leczenie cieśni nadgarstka. Ryzyko powikłań przy tym zabiegu oceniono na 2,7% zaś skuteczność aż na 96,5%. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym i jeszcze w ten sam dzień pacjent opuszcza klinikę. Endoskopowe leczenie zespołu cieśni nadgarstka jest mało inwazyjne, gdyż wymaga od chirurga zrobienia małego na około 1 centymetr nacięcia od wierzchniej strony dłoni. Przeważnie stosuje się opcję z jednym nacięciem, przez które wprowadzany jest endoskop z kamerą oraz z mikro-narzędziami. Dzięki temu lekarz widzi na stojącym obok monitorze wnętrze nadgarstka. Drugą techniką są dwa nacięcia, wtedy przez jedno z nich wprowadzany jest endoskop z kamerką a przez drugie mikro-narzędzia. Dzięki metodzie endoskopowej lekarz widzi struktury nadgarstka, w tym więzadło poprzeczne. Nie ma wtedy konieczności otwierania całego operowanego obszaru. Następnie chirurg podskórnie przecina więzadło poprzeczne i odsłania nerw pośrodkowy. To uwalnia nacisk na nerw i uwalnia kanał nadgarstkowy.

Rehabilitacja i powrót do pełnej sprawności
Endoskopowe leczenie zespołu cieśni nadgarstka nie wymaga długiej rehabilitacji ani unieruchomienia ręki. Pierwsze delikatne ruchy można wykonywać już po około 2 tygodniach, zaś do pełnej sprawności po około miesiącu. Jak widać, endoskopowe leczenie cieśni nadgarstka jest najlepszych rozwiązaniem. Na stronie https://handproject.pl/zespol-ciesni-nadgarstka/ można znaleźć szczegółowy opis choroby oraz leczenia zespołu cieśni nadgarstka u doświadczonego specjalisty. Zachęcamy do umówienia się na wizytę i skorzystania z profesjonalnej pomocy eksperta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here