Kriolipoliza sposobem na piękną sylwetkę

Piękne, szczupłe ciało… Marzą o nim miliony, ale nie zawsze idealna sylwetka jest prosta w uzyskaniu. Niektórzy mają sporo szczęścia i mimo objadania się niezdrowym jedzeniem wyglądają jak milion dolarów. Są też osoby, które nawet w wyniku ćwiczeń i stosowania się do diety, mają problem z schudnięciem, a tłuszcz z niektórych partii ciała wydaje się nie do ruszenia. Dzisiejsza medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób zmagających się z problematycznym tłuszczem i oferuje szeroką gamę metod redukowania tkanki tłuszczowej.

Coolsculpting, czyli nieinwazyjna metoda wyszczuplająca

Coolsculpting to urządzenie, które wykorzystuje działanie kriolipolizy. Na czym to polega? Komórki tłuszczowe zostają zabijane poprzez zamrożenie ich, a następnie usuwane z organizmu. Bardzo proste, prawda? Zabieg nie jest skomplikowany, jego największą zaletą jest brak inwazyjności, a co za tym idzie, brak rekonwalescencji. Zamrażanie tkanki tłuszczowej zalecane jest zazwyczaj w seriach po dwa bądź trzy zabiegi. Coolsculpting to mimo wszystko metoda dla cierpliwych. Na pierwsze efekty trzeba poczekać do 6 tygodni, natomiast by zredukować tkankę tłuszczową o 25% trzeba uzbroić się w cierpliwość nawet na pół roku. Efekt może i nie jest natychmiastowy, ale warto poczekać te kilkanaście tygodni, by cieszyć się piękną sylwetką.

Kriolipoliza Katowice – jak wygląda zabieg?

Coolsculpting to urządzenie, które próżniowo zasysa fałdy skóry do zagłębienia, w którym dochodzi do zamrożenia komórek tłuszczowych. Oczywiście urządzenie ma wbudowane czujniki, które informują o temperaturze skóry. Oznacza to, że cały zabieg przebiega pod pełną kontrolą. Zamrażanie tkanki tłuszczowej trwa od 40 minut do nawet 3 godzin. Wszystko zależy od powierzchni ciała poddawanej temu zabiegowi. Kriolipoliza Katowice nie boli, jest to raczej uczucie dyskomfortu. Pierwsze kilka aplikacji może być nieprzyjemnych, ale skóra szybko przyzwyczaja się do chłodu.

Od czego zacząć?

Jeśli osoba zdecydowała, że pragnie wykonać zabieg zamrażania tkanki tłuszczowej, musi skonsultować się z lekarzem. Wskaże on liczbę zabiegów koniecznych do wykonania. Podczas wizyty ustalane są również konkretne obszary, które zostaną poddane kriolipolizie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here