Zimowy typ urody

Wiele osób słysząc wiosna, lato, jesień zima myśli tylko i wyłącznie o konkretny w porach roku. Jednak jest to błędne myślenie. Nazwami poszczególnych pór roku określa się różnego rodzaju kobiece typy urody. Poznanie swojego typu urody ułatwia kobiecie właściwe dobieranie makijażu oraz ubioru idealnie pasującego do jej wyglądu i podkreślające jego urodą kobiety. Jeżeli chcemy podkreślić urodę  konkretnej osoby, to z całą pewnością musimy wziąć pod uwagę takie elementy jak kolor włosów, kolor oczu oraz co najistotniejsze – jaki jest kolor cery.

Podział urody według pór roku opracowała w latach 80 pewna amerykańska kosmetolożka dzięki temu, 3 rozwiązanie to było bardzo wygodne i idealnie oddawało określenie urody szybko zyskało ono na popularnośći. Warto jest wiedzieć, że typy urody mają również zastosowanie dla określenia męskich rodzajów urody.

Zimowy typ urody bardzo często spotkamy w telewizji lub w kinie i teatrze. To jest to taki typ urody który kochają kamery. Zaletą tego typu urody jest to, się przeważnie kobiety te nie potrzebują makijażu. Do takiego typu urody Idealnie pasują mocno nasycone kolory jednak zupełnie zabronione są kolory ciepłe oraz pastelowe.

Włosy zimny

typ urody zimy to zazwyczaj włosy o chłodnym odcieniu. Przeważnie większość osób kojarzy kobiety o urodzie zimy z włosami koloru czarnego a przynajmniej bardzo ciemnymi. W przypadku kobiet o takim kolorze włosów nie one farbować ich na kolor blond. Zasady pozostaje wobec tego pytanie w jaki sposób najlepiej jest dobrać kolor włosów do urody kobiety typu zima. Najczęściej stosowaną metodą przez specjalistów i wskazaną dla kobiet o urodzie zimy jest stosowanie mocnego kontrastu. Warto jednak pamiętać, że kolory kobiety o urodzie zimy mogą nabrać barw platynowej blondynki czy też popielatej szatynki. Przeważnie jednak typ urody zimy, to włosy o zimnych kolorach i wyraźnie chłodnym zabarwieniu. Jeżeli chodzi o sprawdzenie typu urody, to w przypadku zimy można wykonać tak zwany test złota i srebra. Najprościej rzecz ujmując kobieta o typie urody zimy zdecydowanie najlepiej prezentuje się zakładając biżuterię srebrną.

Skóra pani zimy

Jeżeli ktoś zapyta się od typową skórę kobiety o urodzie zimy, to zdecydowanie najczęściej padnie odpowiedź, że jest to skóra wręcz śnieżnobiała, Która kontrastuje z klucze czarnymi włosami. Oczywiście jak wiadomo ludzie od siebie się bardzo różnią i nie zawsze określenie typu urody jest zadaniem prostym i jednoznaczne. Określając urodę kobiety jako typu zima oczywiście musimy zwrócić uwagę na kolor oczu, włosów jakiej skóry, ale nie są to najważniejsze elementy, które mówią o tym z jakim rodzajem typu urody mamy do czynienia. Najważniejszym jest to, że typ zimy nie posiada ciepłych refleksów. Z całą pewnością będą  miały cerą jasną i chłodną, kobiety z taką cerą bardzo często są określane jako osoby blade. Ta jednolita i jasna cera jest właśnie Podstawą tego, że kobiety o typie urody zimy bardzo dobrze wyglądają w wyraźnych i kontrastujących kolorach. Oczywiście nie tylko kobiety jasnej karnacji mogę mieć urody typu zima. Do takiej urody mogą również być zaliczone panie z cerą ciemną lub oliwkową.

Kolor oczu pani zimy

Podobnie jak w przypadku włosów czy także cery nie ma jednego uniwersalnego koloru, który będzie zawsze dominował u pani zimy. Oczywiście idealnie pasującym kolorem jest lodowato niebieski, Ale równie często zdarza się, że kobieta o typie urody zimy posiada oczy koloru zielonego lub także brązowego. Bez względu jednak na kolor oczu warto jest zapamiętać, że oczy pani zimy nie posiadają ciepłych refleksów a dominującym odcieniem zdecydowanie jest odcień chłodny. Takie oczy nie potrzebują nazbyt dużo makijażu i same się bronią  o swoim zimowym blaskiem.

Kolory pani zimy

Kolory pani zimyJeżeli masz urodę typu zimy, to zdecydowanie nie musisz zastanawiać się nad swoimi ulubionymi kolorami. Doskonale wiesz że pomarańcze czy też jasnozielone kolory to nie twoja stylistyka. Osoby o urodzie zimy również powinny unikać kolorów pastelowych oraz brązu i żółci. Jeżeli chodzi o kolory idealnie pasujące do urody typu zimy, to zdecydowanie będą to kolory czarny i biały. Te dwa kolory z całą mocą uwydatniają elegancję pani zimy. Do podstawowych kolorów czerni i bieli warto jest dodawać kolory i dodatki mocno kontrastujące. Idealnym kolorem będzie czerwień, Bordo czy też Biskupi fiolet. Zasada kontraktowania kolorów w przypadku kobiety o urodzie pani zimy jest bardzo ważnym elementem.

Dobór makijażu

Wszyscy doskonale o tym wiemy, że nie tylko ubranie jest ważne, ale kluczową rolę pełni makijaż. W przypadku urody typu zimy warto jest mieć makijaż, który podkreśli oczy a wzrok nabierze lodowatego spojrzenia. Oczywiście do podkreślania walorów pani zimy użyjemy kolorów chłodnych. Czasem wystarczy jedynie rozjaśnić i rozświetlić cerę i podkreślić usta.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here