Masaż ciała

Każdy z nas domyśla się, czym jest masaż, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele jest obecnie jego rodzajów i jakie korzyści przynoszą one dla ciała. Warto więc, abyśmy przyjrzeli się dokładniej temu zagadnieniu.

W dużym uproszczeniu moglibyśmy stwierdzić, że masaż ciała polega na głaskaniu dłońmi skóry pacjenta. Nic bardziej mylnego! Dobry masażysta zna anatomię ludzkiego ciała i wykonując zabieg świadomie i z odpowiednio dobranym naciskiem stymuluje wybrane mięśnie lub inne tkanki w organizmie masowanego.

Kiedy już wiemy, czym jest masaż, możemy bez wahania wejść pod adres wrosinski.pl i znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Równie dobrze jednak możemy najpierw dowiedzieć się, jakie są rodzaje masażu.

Rodzaje masażu – jakie masaże istnieją?

– Masaże klasyczne – niezależnie od tego, czy to masaż sportowy, czy relaksujący, a może rozgrzewający zastałe z braku ruchu mięśnie – masażysta wykonuje ten rodzaj masażu dłońmi, używając do tego celu olejów, które zmniejszają tarcie i sprawiają, że skóra podczas masażu nie ulegnie podrażnieniu. Dodatek olejków aromaterapeutycznych dodatkowo może leczyć skórę i zapewnić w trakcie zabiegu miłe doznania zapachowe. Doświadczony masażysta wyczuwa napięte mięśnie i wykonując ruchy o odpowiednim nacisku sprawia, iż rozluźniają się one, ogniska bólu mięśni są wygaszane i neutralizowane.

– Masaże limfatyczne – stosowane przy obrzęku limfatycznym masaże mają za zadanie pobudzić układ chłonny organizmu pacjenta do prawidłowej pracy i zlikwidowania zastojów chłonki, czyli inaczej limfy. To ten rodzaj masażu, inaczej drenaż limfatyczny, który jest w stanie zmniejszyć obrzęk nóg w kostkach, tak często występujący u osób wykonujących stojące prace.

– Masaż okostnowy – ten rodzaj masażu ma na celu rozcieranie i pobudzanie do zdrowienia tkanki – błony, która pokrywa z zewnątrz nasze kości. Wykonujący ten masaż uzyskuje efekt poprzez rozcieranie i przesuwanie tkanek miękkich, pod którymi znajduje się układ kostny. Masaż okostnej jest najlepszym sposobem na pozbycie się zgrubień, guzków i innych objawów świadczących o schorzeniach okostnej.

– Masaże segmentarne – polegają na opracowaniu odruchowej zmiany tkankowej. Przy chorobach narządów wewnętrznych te rodzaje masażu pomagają pozbyć się bólu unerwionych tkanek, położonych w bliskości szwankującego narządu. W przypadku masażu segmentarnego masażysta będzie działał odpowiednio delikatnie, zwiększając nacisk w miarę rozmasowania danego miejsca i dobierając go do preferencji masowanego, a także jego wrażliwości na dotyk.

– Masaż łącznotkankowy – to rodzaj masażu pobudzający odruchy tkanki łącznej, błony, która utrzymuje narządy wewnętrzne w całości. Stosując technikę skórną, podskórną i powięziową masażysta wprowadza harmonię w naszym układzie nerwowym i pobudza do pracy układ hormonalny organizmu.

Gdy więc wiemy już, jakie są rodzaje masażu, możemy bez zbędnej zwłoki wybrać w sieci adres: wrosinski.pl i umówić się na pierwszy z serii naszych masaży, które zadbają o nasze dobre samopoczucie i wspaniałą kondycję naszego ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here